Techniki i wskazówki

Odkryj wszystkie techniki aktywnego / szybkiego marszu, jak również wskazówki, które pomogą Ci robić postępy i osiągać cele.

26 Porady
Pages

Chodzenie jest kompletnym, prostym i przynoszącym efekty sportem, ale stopa, bez której chodzenie byłoby niemożliwe, jest czymś bardzo złożonym. Zbudowana jest z 26 kości, licznych stawów i więzadeł. To dzięki stopom nasze ciało może się przemieszczać.

perte_poids_marche_sportive_newfeel

Szybki marsz i nordic walking to doskonałe formy aktywności fizycznej dla osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawić swoją linię. Prawdą jest, że te wytrzymałościowe dyscypliny sportu pozwalają bezpieczną metodą odzyskać i utrzymać idealną wagę. Nie wszyscy jednak tracimy na wadze w taki sam sposób i w takim samym tempie. Te 3 czynniki wpływają bezpośrednio na liczbę kalorii spalanych podczas każdej sesji aktywnego marszu.

podometre_newfeel_marche_sportive

W aktywnym / szybkim marszu zachowanie motywacji stanowi klucz do sukcesu. Regularny charakter marszu to warunek osiągnięcia celów. Aby zachować motywację, wielu miłośników chodzenia dokonuje pomiaru swojej aktywności przy pomocy krokomierza. Ty również chcesz mierzyć swoje postępy? Oto kluczowe informacje na temat podstawowego urządzenia pomiarowego używanego w aktywnym marszu: krokomierza.

Czy aktywny marsz i nordic walking to sporty indywidualne? Choć uznawane często za sporty uprawiane w pojedynkę, aktywny marsz i nordic walking mogą być również praktykowane w grupie. Zapytaliśmy pasjonatów tych dyscyplin, dlaczego wolą chodzić w większym gronie. Ty również możesz sprawić, że będą to sporty zespołowe!

marcher_en_groupe_newfeel

Aktywny marsz i nordic walking nie są wyłącznie sportami indywidualnymi: można uprawiać je również w grupie. Nie możesz znaleźć partnera, który będzie podzielał Twoją pasję? Pomożemy Ci poradzić sobie z tym problemem: na pewno nie Ty jeden szukasz partnera!

excuses_marcheur_motivation_marche_rapide_newfeel

Chodzenie to idealny sport, jeśli chcesz czuć się dobrze we własnym ciele i być w dobrej formie psychicznej. Jeśli zawsze potrafisz znaleźć dobrą wymówkę, by przełożyć spacer na następny dzień - dobrze trafiłeś/aś. Oto 8 wymówek, które zazwyczaj słyszymy, gdy komuś nie chce się iść na spacer, oraz wszystkie sposoby, by je pokonać przy pomocy pozytywnego nastawienia!

conseils_marche_rapide_nordique_nuit_newfeel

Uprawiasz szybki chód lub nordic walking wcześnie rano lub późno wieczorem. Obawiasz się, że stracisz motywację, kiedy nadejdzie jesień i dni staną się krótkie?Potraktuj chodzenie po zmroku jako wymarzoną okazję do odkrycia na nowo przyjemności z chodzenia. Jeśli zastosujesz się do naszych 4 rad - uda się!

mouvement_bras_marche_sportive

Podczas szybkiego marszu niosą Cię nie tylko nogi! Ręce również są Twoimi sprzymierzeńcami, pomagając jednocześnie rozłożyć wysiłek pomiędzy różne partie ciała. Zobacz, jak je wykorzystać, aby nadać marszowi rytm, zwiększyć prędkość i wysmuklić sylwetkę!

marche_sportive_equipement_temps_chaud

Aby letnie sesje aktywnego marszu były prawdziwą przyjemnością, musisz koniecznie dostosować swoje wyposażenie do wysokich temperatur. Wybierz przewiewne buty i strój sportowy !

Tętno maksymalne to liczba uderzeń serca na minutę podczas wysiłku. W trakcie szybkiego marszu znajdziesz się w strefie wytrzymałości, z tętnem na poziomie od 60% do 75% twojego tętna maksymalnego (HR max). Aby sprawdzić, ile wynosi to tętno, musisz posłuchać własnego ciała. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Decyzja zapadła! Postanowiłeś, że będziesz uprawiać aktywny marsz - sport pełen korzyści dla ciała i dla umysłu. Doskonały wybór! Zanim zaczniesz, zapoznaj się z kilkoma prostymi wskazówkami, które pomogą Ci czerpać profity już z pierwszych treningów.

GORA STRONY