perte_poids_marche_sportive_newfeel

Te 3 czynniki wpływają na utratę wagi przy uprawianiu aktywnego marszu

Szybki marsz i nordic walking to doskonałe formy aktywności fizycznej dla osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawić swoją linię. Prawdą jest, że te wytrzymałościowe dyscypliny sportu pozwalają bezpieczną metodą odzyskać i utrzymać idealną wagę. Nie wszyscy jednak tracimy na wadze w taki sam sposób i w takim samym tempie. Te 3 czynniki wpływają bezpośrednio na liczbę kalorii spalanych podczas każdej sesji aktywnego marszu.

1 - Czas trwania treningów: im więcej chodzimy, tym więcej spalamy!

Im dłużej będzie trwał wysiłek, tym więcej pochodzącej z tłuszczu energii zużyją mięśnie, aby funkcjonować i pozwolić Ci się poruszać. Chodzenie jest sportem wytrzymałościowym, w którym bardziej niż szybkie tempo liczy się czas treningu, szczególnie wtedy, gdy chcesz stracić na wadze.

Podczas wysiłku fizycznego organizm wykorzystuje 2 źródła energii: cukry (węglowodany) i tłuszcze (lipidy). Na początku treningu ciało czerpie z zasobu cukrów, aby zasilać mięśnie, a następnie z tłuszczów, które stanowią nasze największe źródło energii.

Jeśli chcesz zeszczupleć dzięki uprawianiu aktywnego marszu, Twoje treningi muszą trwać dłużej niż 30 minut, ponieważ to od tego momentu mięśnie zaczynają korzystać z rezerw tłuszczu.

2 - Prędkość marszu: im lepsza technika, tym więcej spalamy

Im szybciej chodzisz w dłuższym przedziale czasowym, tym więcej energii wymagają pracujące podczas aktywnego marszu mięśnie. To, ile kalorii tracimy podczas godzinnego marszu, zależy od jego tempa:

  • Przy prędkości 5km/h: 240 spalonych kalorii
  • Przy prędkości 6km/h: 300 spalonych kalorii
  • Przy prędkości 7,5km/h, 380 spalonych kalorii

(Uwaga! Powyższe dane liczbowe mają charakter orientacyjny i mogą się różnić u poszczególnych osób.)

perte_poids_marche_sportive_newfeel

Aby chodzić szybciej, trzeba koniecznie dobrze opanować wszystkie techniki aktywnego marszu: prawidłowe przetaczanie stopy i prawidłową pracę rąk. Stosując te techniki, mocniej zaangażujesz mięśnie całego ciała, od stóp do głów!

3 - Podstawowe zapotrzebowanie energetyczne

To, co nazywamy « metabolizmem podstawowym ». W zależności od wagi, wielu czy wzrostu ciało ludzkie ma różne potrzeby związane z podtrzymaniem podstawowych funkcji życiowych i w związku z tym zużywa więcej lub mniej energii.

« Jeden czy dwa zbędne kilogramy nie powinny być powodem do zbyt ścisłej diety. Zdrowe odżywianie, odpowiednio połączone z regularnym uprawianiem aktywnego marszu, to znakomite rozwiązanie. » - Doktor Bacquaert, IRBMS.

Pobudzając do pracy ogół mięśni ciała, aktywny marsz wpływa pozytywnie na Twoją masę mięśniową: będziesz rozwijać mięśnie, a te zużywają dużo energii i spalają więcej kalorii nawet w spoczynku! Zwiększasz w ten sposób swój « metabolizm podstawowy ».

Czas trwania sesji szybkiego marszu, prędkość marszu oraz zwiększenie podstawowego zapotrzebowania energetycznego organizmu poprzez aktywny marsz pozwolą Ci więc skutecznie i trwale stracić na wadze. Wpraw swoje ciało w ruch, aby odzyskać linię!

 

Korzyści z chodzenia

Lekarze i specjaliści do spraw zdrowia zgadzają się co do tego, że szybki marsz to znakomity sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów: pozwala mięśniom spalać kalorie, sięgając do zapasów tłuszczu. Czy wiesz jednak, ile czasu trzeba, aby w sposób trwały stracić na wadze?

Korzyści z chodzenia
marche_sportive_regime_newfeel

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, aby cieszyć się lepszym zdrowiem ? Regularnie uprawiany aktywny marsz może być dobrym sposobem na uniknięcie demotywujących diet i na to, by zacząć się ruszać. Według lekarza medycyny sportowej, Charles'a Aisenberg, jest to nawet korzystniejsze dla zdrowia !

Plany treningowe

Jeanick Landormy, coach sportowy wyspecjalizowany w technikach chodzenia, a jednocześnie trener chodu sportowego radzi, jak w 8 tygodni zrzucić kilka kilogramów metodą aktywnego marszu. Zapoznaj się z opracowanym przez niego, we współpracy z Marie, dietetyczką marki Aptonia, programem treningowym ukierunkowanym na utratę wagi !

GORA STRONY