Odkryj nordic walking

Szukasz kompletnego, dynamicznego i przystępnego sportu? Nordic walking to dyscyplina stworzona dla Ciebie! Dzięki zastosowaniu kijków ta forma aktywności pobudza do pracy ciało od stóp do głów. Dobre samopoczucie, forma i zdrowie: oto korzyści, jakie możesz osiągnąć, realizując program « Odkryj nordic walking », opracowany po to, by pozwolić Ci zapoznać się z tym niezwykle kompletnym sportem i opanować ruch wykonywany kijkami!

W trakcie 4 treningów naucz się prawidłowo używać kijków do nordic walking i korzystaj w pełni z dobroczynnego oddziaływania tego plenerowego sportu!

Trening 1 - 50 minut na naukę prawidłowego ruchu

Po 10-minutowej rozgrzewce maszeruj w naturalny sposób przez 5 minut, ciągnąc za sobą kijki. Chwyć rękojeści i maszeruj przez 10 minut, wykonując prawidłowy ruch. Powtórz cykl 2 razy, a następnie poświęć 10 minut na ćwiczenia rozciągające.

Trening 2: 50 minut na pracę nad synchronizacją

Po 10-minutowej rozgrzewce maszeruj przez 30 minut z kijkami, wykonując nimi kompletne ruchy. Wbijaj kijki w podłoże, kierując groty w tył, w rytmie stawianych kroków. Zakończ trening 10-minutową sesją ćwiczeń rozciągających.

Trening 3: 50 minut na wzmacnianie ramion dzięki kijkom

Po 10-minutowej rozgrzewce maszeruj przez 30 minut z kijkami, wykonując kompletne ruchy: po wbiciu kijka w podłoże odpychaj się mocno i otwieraj całkowicie dłoń w momencie przejścia przez linię bioder. Nie zapomnij później o wykonaniu ćwiczeń rozciągających!

Trening 4: 60 minut na naukę pokonywania wzniesień podczas uprawiania nordic walking

Po 10-minutowej rozgrzewce maszeruj przez 40 minut z kijkami, włączając do trasy 1 - 2 lekkie wzniesienia, aby zaakcentować wysiłek aerobowy. Wchodząc pod górę, ogranicz tempo i mocniej naciskaj na kijki, ale uważaj podczas schodzenia: kije pomagają Ci hamować i uniknąć upadku. Na zakończenie poświęć 10 minut na ćwiczenia rozciągające.

Techniki

Prawidłowe używanie kijków do nordic walking pomaga opanować najbardziej podstawową technikę nordic walking: ruch kijków pozwalający skuteczniej się odpychać i odkrywać nowe doznania związane z chodzeniem.

Kijki do nordic walking

Wyboru kijków do nordic walking dokonujemy w zależności od wzrostu. Muszą one być odpowiednio dostosowane, aby chronić stawy. Zobacz, w jaki sposób dokonać zakupu kijków do nordic walking we właściwym rozmiarze :

GORA STRONY