excuses_marcheur_motivation_marche_rapide_newfeel

Myśl pozytywnie: pokonaj 8 wymówek, by nie chodzić!

Chodzenie to idealny sport, jeśli chcesz czuć się dobrze we własnym ciele i być w dobrej formie psychicznej. Jeśli zawsze potrafisz znaleźć dobrą wymówkę, by przełożyć spacer na następny dzień - dobrze trafiłeś/aś. Oto 8 wymówek, które zazwyczaj słyszymy, gdy komuś nie chce się iść na spacer, oraz wszystkie sposoby, by je pokonać przy pomocy pozytywnego nastawienia!

1 – Jest za zimno i/lub pada

Cóż, to się zdarza! Właściwe wyposażenie, odpowiednie na zimno i deszcz, pozwoli bez problemu odbyć trening szybkiego chodu czy nordic walking. Zadbaj o 3-warstwowe ubranie chroniące przed zimnem i o nieprzemakalne, oddychające sportowe okrycie. Po dobrej rozgrzewce szybko się przyzwyczaisz do treningów przy gorszej pogodzie! Zwłaszcza, jeśli pomyślisz o nagrodzie, która czeka Cię po powrocie: czymś gorącym do picia, odprężającej kąpieli itp.

2 – Jestem zmęczony/a!

Czekasz z treningiem, aż będziesz się czuć na siłach, ale to właśnie chodzenie da Ci zastrzyk energii! To niesamowite, jak chodzenie usuwa zmęczenie. Poczujesz się lepiej już po kilku minutach. Pamiętaj, by pić wodę - zmęczenie to często oznaka odwodnienia.

3 – Mam katar

Niewielki katar jest, owszem, nieprzyjemny. Tym razem nie myśl o wyczynach, tylko wyjdź pooddychać świeżym powietrzem. Idź spokojnie. Jeśli jesteś dobrze ubrany/a, sportowy spacer na świeżym powietrzu jest doskonałym sposobem na to, by poczuć się lepiej i pobudzić system odpornościowy!

4 – Chodzenie zaczyna mi się nudzić...

To dobry moment na zmianę przyzwyczajeń! Pójdź inną trasą, słuchaj muzyki w trakcie treningów szybkiego chodu czy nordic walking, zmień rytm, namów kogoś znajomego, by się przyłączył albo sam/a zapisz się do klubu... Jest tyle sposobów, by chodzenie stało się przyjemniejsze

excuses_marcheur_motivation_marche_rapide_newfeel

5 – Mam za dużo do zrobienia

Po domu przydałoby się przejechać odkurzaczem, masz do obejrzenia zaległe odcinki ulubionego serialu, a w pracy czeka pilny projekt... nie zapomnij jednak, by zadbać o swoje ciało! 30 minut dziennie aktywnego marszu wystarcza, by zachować dobre zdrowie, odprężyć się i zwiększyć koncentrację! 

6 – Nie widzę efektów

Wszędzie czytałeś/aś, że szybki chód pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Czy tracisz czas, w którym mógłbyś/mogłabyś stosować dietę-cud? Prawda jest taka, że - aby trwale schudnąć - należy także dbać o prawidłowe odżywianie, tym bardziej, że dobroczynny wpływ chodu sportowego dotyczy również tego, co wewnątrz naszego ciała!

7 – Nie lubię, gdy ludzie przyglądają mi się podczas treningu

Prawda jest taka, że podczas uprawiania sportu nikt nie wygląda jak spod igły. Ale po treningu poczujesz się o tyle lepiej, że będziesz mieć ochotę tylko na jedno: znów ruszyć na trasę. Wybierz takie ubranie i buty do chodzenia sportowego, w których wyglądasz korzystnie. Bądź dumny/a, że uprawiasz szybki chód lub nordic walking, bo przecież człowiek został stworzony właśnie do chodzenia!

8 – Bolą mnie stopy / piszczele

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony/a do bardziej intensywnego chodzenia, ból jest na początku zjawiskiem normalnym. Twoje stopy muszą rozwinąć mięśnie, by zapewnić sobie prawidłowy ruch. Podobnie w wypadku piszczeli, które podczas marszu są mocno obciążone. Rozciągnij się i wybierz dobre buty do chodzenia. Na pozytywne skutki nie trzeba będzie długo czekać!

A co Ty powtarzasz sobie, by nie stracić motywacji?

Korzyści z chodzenia

Poczuć się lepiej i odstresować się: to podstawowe motywacje przyświecające uprawianiu aktywnego marszu. Ten plenerowy, praktykowany na świeżym powietrzu sport pozwala zażywać ruchu z dala od stresów codziennego życia.

Korzyści z chodzenia

Sport jest korzystny dla zdrowia... O tym już wiesz. Czy wiesz jednak, że aktywność fizyczna poprawia również nastrój? Odkryj antystresowe oddziaływanie aktywnego marszu. To okazja, by spojrzeć w nowy sposób na tę niezwykle kompletną dyscyplinę!

Korzyści z chodzenia

Lekarze i specjaliści do spraw zdrowia zgadzają się co do tego, że szybki marsz to znakomity sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów: pozwala mięśniom spalać kalorie, sięgając do zapasów tłuszczu. Czy wiesz jednak, ile czasu trzeba, aby w sposób trwały stracić na wadze?

Buty
newfeel_chaussures_marche_sportive

Aktywny marsz to prosty i skuteczny sport, który nie wymaga dużego wyposażenia: wyłącznie odpowiednio dobrana para butów stanowi kluczowy element, który pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystać potencjał i czerpać przyjemność z chodzenia. Skorzystaj z naszego przewodnika, aby wybrać odpowiednie buty do aktywnego marszu.

GORA STRONY