Jedź na wakacje bez stresu!

(4)

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na letnie wakacje. Przed wyjazdem dopada nas jednak zawsze lekki stres związany z pakowaniem. Nie wpadaj w panikę ! Szefowie produktów i designerzy odpowiedzialni w Newfeel za bagaże często podróżują i korzystają z walizek. Jako specjaliści podzielą się tutaj swoim doświadczeniem.

Porady i wskazówki naszej ekipy w zależności od środka transportu

Lecisz samolotem

1# Do bagażu rejestrowanego przypnij kolorową zawieszkę adresową  ze swoim nazwiskiem (aby uniknąć zguby) i zamknij go kolorową kłódką. Dzięki tym sprytnym rozwiązaniom z daleka rozpoznasz swoją walizkę.

2# Upewnij się zawsze co do dokładnego formatu uznawanego przez linie lotnicze, na pokładzie samolotu których będziesz podróżować. Dotyczy to zarówno bagażu rejestrowanego, jak i podręcznego. Wszystkie informacje znajdują się z reguły na stronie internetowej przewoźnika.

3# Boisz się, że przekroczysz dozwolony ciężar, ponieważ nadbagaż wiąże się z gigantycznym kosztem? Zabierz ze sobą wagę. Ten niezwykle przydatny przyrząd pozwoli Ci uniknąć uczucia niepokoju w momencie odprawy lub wejścia na pokład.

4# Jeżeli masz bagaż rejestrowany, przyjedź na lotnisko odpowiednio wcześniej, aby go nadać.

5# Bagaż podręczny jest z tobą przez cały czas trwania lotu. Umieść w nim rzeczy, na których najbardziej Ci zależy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat norm poszczególnych przewoźników, zapoznaj się z treścią artykułu Co wiemy o torbach i bagażach ? Fakty i mity.

Jedziesz pociągiem

1# Kupując walizkę na kółkach, wypróbuj ją, popychając, a nie wyłącznie ciągnąc, ponieważ w pociągowych korytarzach pchasz bagaż przed sobą.

2# Nie wsiadaj do pociągu w ostatniej chwili, ponieważ często podczas układania bagaży obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

3# W pociągach miejsce na bagaże znajduje się w środku, na początku i na końcu każdego wagonu oraz na podłodze między niektórymi siedzeniami odwróconymi od siebie tyłem. Walizki mogą się znaleźć daleko od miejsca, w którym siedzisz. Tutaj również pamiętaj o przypięciu do nich zawieszki adresowej ze swoim nazwiskiem i o zamknięciu ich na kłódkę.

4# Małe walizki, torebki i plecaki możesz ułożyć na półkach nad siedzeniami. Skorzystaj z tej opcji !

Podróżujesz samochodem

1# Ważne jest równomierne rozłożenie ciężaru bagaży, aby nie utrudniały nam one prowadzenia samochodu.

2# Najcięższe rzeczy należy umieścić na dnie bagażnika.

 

3# Wolne przestrzenie w bagażniku wypełnij niedużymi, składanymi torbami, jak Duffle 35L i Duffle 55L marki Newfeel. Dobrze jest też zaplanować nadwyżkę bagażu w drodze powrotnej.

W zależności od czasu trwania podróży

Jak wybrać rozmiar bagażu w zależności od czasu trwania podróży i liczby podróżujących osób ?

Istnieją 3 różne formaty bagażu: 35L, 60L i 90L. Ponieważ czasem ciężko się zdecydować, jaką walizkę wybrać, ekipa Newfeel przygotowała dla Ciebie tabelę, która przedstawia poszczególne formaty bagażu odpowiadające różnym rodzajom wyjazdów :

  Weekend 1 tydzień 10/15 dni Ponad 2 tygodnie
1 osoba 35L 60L 60L 90L
2 osoby 35L 60L 90L 90L
Rodzina 90L 90L 90L 90L

W zależności od miejsca przeznaczenia

Daleko od domu !

1# Wyjazd na drugi koniec świata to synonim podróży łączącej pobyt w mieście z przygodą. W tym przypadku należy wybrać bagaż przede wszystkim praktyczny, który nie będzie nam utrudniał przemieszczania się. Ekipa Newfeel stworzyła walizkę odpowiadającą na to zapotrzebowanie: model Light w wersji 35L i 60L. To walizka na kółkach, którą można również nosić jak plecak. Doskonałe połączenie dwóch systemów !

2# Jeżeli obawiasz się kieszonkowców, zaopatrz się w praktyczne akcesoria pozwalające trzymać dokumenty blisko siebie, jak na przykład saszetka lub pasek ze schowkiem na banknoty, zakładane pod ubranie.

Kilkudniowa wizyta w europejskim mieście

Wyjeżdżasz na weekend i zastanawiasz się, jaki bagaż wybrać? Torbę czy walizkę? Jaki rozmiar? Nasze porady znajdziesz w artykule Jak wybrać torbę podróżną, wyjeżdżając na weekend ?

Dzień nad morzem

1# Zabierz plecak, aby mieć wolne ręce. Spakuj do niego okulary przeciwsłoneczne, ręcznik, butelkę wody i krem z filtrem UV. Gotowe! Możesz wyruszać w drogę! Zalecamy wybór plecaka Abeona Newfeel z uwagi na jego walory praktyczne, solidność i niską cenę.

2# Rodzinom, które muszą zabrać więcej rzeczy, na przykład wiaderko z łopatką dla dzieci, polecamy składaną torbę Duffle 55L, która jest bardzo pojemna, ale po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Cała ekipa Newfeel życzy Ci udanych, bezstresowych wakacji ! Czy nasze porady okazały się przydatne ? Masz jakieś inne wskazówki ? Podziel się z nami swoim doświadczeniem, komentując ten artykuł !

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oceń
Torby i bagaże

Gdy wyjeżdżasz w kilkudniową podróż, prywatną lub służbową, standardowy format niewielkiej walizki to 35 litrów. Jak jednak prawidłowo ją spakować? Jak poukładać w niej rzeczy ? Czy na pewno wszystko się zmieści ? Takie właśnie pytania możesz sobie zadawać... Aby na nie odpowiedzieć, ekipa Newfeel przygotowała film prezentujący sposoby naszych specjalistów na optymalne wykorzystanie przestrzeni w bagażu !

(4)
Torby i bagaże

Wielu z nas osobiście zetknęło się z problemem wielkości przedmiotów kupowanych przez internet. Rozpakowujemy dostawę, a tam niespodzianka: małe butelki wody zamiast butelek półtoralitrowych, a zamiast soku pomarańczowego w dużych kartonach malutkie kartoniki, ale za to ze słomką :-) Torba to znacznie poważniejsza sprawa! Aby uniknąć zakupu torby rozmiarem przypominającej tę, do której mama pakowała Ci podwieczorek, gdy miałeś 4 latka (choć teraz pewnie byłaby odpowiednia na małe kartoniki soku), zapoznaj się z naszymi wskazówkami, dzięki którym znajdziesz torbę we właściwym rozmiarze.

(4)
GORA STRONY