comment choisir sa valise

Jak wybrać walizkę ?

Szykujesz się do podróży i nie wiesz, jaka torba lub walizka będzie odpowiednia? Jakiej powinna być wielkości? Przeczytaj nasz poradnik i wyjedź spokojny o swój bagaż.

Jak wybrać pojemność walizki ?

Najczęściej walizki występują w 3 rozmiarach: 35 litrów, 60 litrów i 90 litrów. Przy wyborze radzimy wziąć pod uwagę czas trwania podróży i liczbę towarzyszących Ci osób.

Oto nasza pomocnicza tabelka...

 

WEEK END

1 TYDZIEŃ 10-14 DNI PONAD 2 TYGODNIE
SAMODZIELNIE

35L

60L 60L 90L
WE DWOJE 35L 60L 60L 90L
Z RODZINĄ 60L 90L 90L 90L
 
 
... i nasze porady :
 

Wyjeżdżasz na weekend (2-3 dni):

valise cabine bagage petit format
 

Radzimy wybrać walizkę o pojemności 30-35 litrów. Jest niewielka (może służyć jako bagaż podręczny w samolocie), praktyczna i zajmuje mało miejsca. W tym filmie pokazujemy, jak optymalnie spakować walizkę: Jak spakować walizkę?

 
valise norme iata avion valise cabine low costWybierasz się w podróż samolotem ?

Należy uważnie sprawdzić wymiary bagażu podręcznego, ponieważ linie lotnicze są pod tym względem restrykcyjne. Polecamy walizkę na kółkach model TR 100 Newfeel.

Więcej na temat warunków IATA

 

Wyjeżdżasz na tydzień :

valise format moyen bagage moyen
 

Radzimy zabrać ze sobą walizkę średniej wielkości (60 litrów). Jeśli zamierzasz dużo chodzić, zastanów się nad modelem TR Sport Newfeel: to walizka na kółkach, którą można nosić również jako plecak. Rozpinana wstawka pozwala w razie potrzeby zwiększyć pojemność bagażu!

 

Wyjeżdżasz na dłużej niż tydzień :

valise grand format
 

Radzimy zabrać ze sobą walizkę o pojemności 90 litrów. Polecamy model na kółkach Protect Newfeel: walizka jest wytrzymała (półsztywne ścianki), a paski ściągające podtrzymują i chronią zawartość podczas sportowych wyjazdów.

Tu znajdziesz porady, jak idealnie spakować się wykorzystując różne akcesoria podróżne:   
W jakie akcesoria można wyposażyć walizkę?
 
 
 
Torby i bagaże

Gdy wyjeżdżasz w kilkudniową podróż, prywatną lub służbową, standardowy format niewielkiej walizki to 35 litrów. Jak jednak prawidłowo ją spakować? Jak poukładać w niej rzeczy ? Czy na pewno wszystko się zmieści ? Takie właśnie pytania możesz sobie zadawać... Aby na nie odpowiedzieć, ekipa Newfeel przygotowała film prezentujący sposoby naszych specjalistów na optymalne wykorzystanie przestrzeni w bagażu !

GORA STRONY