comment choisir batons marche nordique newfeel

Jak wybrać kijki do nordic walking?

Nordic walking to dynamiczny marsz z dwoma specjalnymi kijkami. Wykorzystanie kijków pozwala zaakcentować naturalny ruch ramion i odpychać się do przodu. Odpychanie się kijkami pomaga zwiększyć tempo marszu i pobudza do pracy całe ciało. Zapoznaj się z naszymi poradami, aby wybrać odpowiednie kijki do nordic walking, przeznaczone specjalnie do tego kompletnego sportu:

Aby wybrać odpowiednie kijki do nordic walking, skorzystaj z poniższej tabeli podsumowującej, kierując się częstotliwością użytkowania:

 

Użytkownik początkujący w nordic walking

(1 - 2 razy w miesiącu)

Użytkownik regularnie uprawiający nordic walking

(1 raz w tygodniu)

Użytkownik intensywnie uprawiający nordic walking

(kilka razy w tygodniu)

SKŁAD MATERIAŁOWY RURKI Aluminium 50% włókna węglowego 80% włókna węglowego
UCHWYTY Plastik Elastomer Korek
PASKI Paski - rękawiczki Paski - rękawiczki wypinane Paski - rękawiczki wypinane
KOŃCÓWKI Stal Wolfram Wolfram
ZALECANE KIJKI Propulse Walk 100 Propulse Walk 500 Propulse Walk 900

 

 

Prezentowane tutaj kijki do nordic walking Newfeel dostępne są również w sprzedaży w sklepach Decathlon (dział "Chodzenie") oraz na Decathlon.pl

Potrzebujesz więcej szczegółów na temat wyboru kijków do nordic walking? Odkryj wszystkie nasze porady, punkt po punkcie:

> Skład materiałowy rurki kijków do nordic walking

> Uchwyty kijków do nordic walking

> Paski - rękawiczki kijków do nordic walking 

> Końcówki kijków do nordic walking

JAKI SKŁAD MATERIAŁOWY RURKI WYBRAĆ, KUPUJĄC KIJKI DO NORDIC WALKING?

> Dokonaj wyboru stosownie do poziomu użytkowania.

Kijki do nordic walking wykonane są zazwyczaj z aluminium lub z mieszanki kompozytowej złożonej z włókna węglowego (karbonu) i włókna szklanego. Podczas wyboru kijków do nordic walking radzimy zwrócić uwagę na zawartość procentową włókna węglowego. Im większa jego zawartość, tym bardziej włókno węglowe będzie redukować oddziaływanie drgań na stawy, zapewniając jednocześnie lekkość i dynamikę. Wybierz kijki do nordic walking stosownie do swojego poziomu użytkowania:

Użytkownik intensywnie uprawiający nordic walking: radzimy wybrać kijki o dużej zawartości włókna węglowego, które pozwala ograniczyć drgania na wysokości ramion, uzyskać większą sztywność (wpływającą korzystnie dynamikę), a przede wszystkim większą lekkość. Ale uwaga! Kijki do nordic walking wykonane w 100% z włókna węglowego mogą być zbyt sztywne.

> Odkryj kijki do nordic walking Propulse Walk 900 wykonane w 80% z włókna węglowego

 

Użytkownik regularnie uprawiający nordic walking: radzimy wybrać kijki do nordic walking wykonane w co najmniej 50% z włókna węglowego, aby ograniczyć drgania na wysokości ramion i zapewnić sobie większy komfort dzięki miękkości materiału.

> Odkryj kijki do nordic walking Propulse Walk 500 wykonane w 50% z włókna węglowego

 
 

Użytkownik początkujący w nordic walking: na początek przygody z nordic walking możesz wybrać kijki z aluminium: ten odporny na wstrząsy materiał kompozytowy jest najbardziej przystępny cenowo.

> Odkryj kijki do nordic walking dla początkujących Propulse Walk 100 

 

 

JAKIE UCHWYTY WYBRAĆ, KUPUJĄC KIJKI DO NORDIC WALKING?  

> Dokonaj wyboru stosownie do swoich potrzeb.

Kijki do nordic walking mogą być wyposażone w różne rodzaje uchwytów, które powinieneś wybrać stosownie do swoich potrzeb:

Jeśli zależy Ci na komforcie, wybierz uchwyty korkowe: Ten przylegający do dłoni materiał pozwala zwiększyć komfort podczas uprawiania nordic walking, ponieważ pochłania pot powstający na dłoniach.

> Odkryj kijki do nordic walking Newfeel Propulse Walk 900

 

Jeśli zależy Ci na przyleganiu, wybierz uchwyty elastomerowe: Ten bardzo często wykorzystywany w kijkach do nordic walking materiał zapobiega ślizganiu się dłoni na uchwytach dzięki swojej przyczepności.

> Odkryj kijki do nordic walking Newfeel Propulse Walk 500

 

Jeśli zależy Ci na przystępnej cenie, wybierz uchwyty plastikowe: Plastik jest bardziej śliskim materiałem, ale jednocześnie jest najtańszy i najbardziej przystępny dla początkujących użytkowników.

> Odkryj kijki do nordic walking Newfeel Propulse Walk 100 

 

 

JAKIE PASKI - RĘKAWICZKI WYBRAĆ, KUPUJĄC KIJKI DO NORDIC WALKING?

> Wybierz paski z otworem na kciuk.

Kijki do nordic walking muszą być obowiązkowo wyposażone w paski z otworem na kciuk (paski - rękawiczki), które umożliwiają otwarcie dłoni przy odepchnięciu: podstawowym dla nordic walking ruchu, który powinien być płynny i regularny.  

Paski mogą być : 

  • Wbudowane na stałe
  • Wypinane

Do regularnego uprawiania nordic walking zalecamy wybór PASKÓW WYPINANYCH, wyposażonych w przycisk pozwalający łatwo odczepić je od uchwytów. Dzięki temu w kilka sekund możesz mieć wolne ręce, aby na przykład szybko zmienić końcówki kijków w zależności od terenu, w którym chodzisz. Rozwiązanie to znajdziesz w kijkach do nordic walking Newfeel Propulse Walk 500 i Propulse Walk 900

 

JAKIE KOŃCÓWKI WYBRAĆ, KUPUJĄC KIJKI DO NORDIC WALKING?

> Dokonaj wyboru w zależności od terenu, w którym chodzisz z kijkami.

Kijki do nordic walking wyposażone są w końcówki ze stali lub z wolframu, ponieważ są to materiały solidne i trwałe. W nordic walking końcówki kijków stanowią część najbardziej narażoną na zużycie, ponieważ pozostają w nieustannym kontakcie z podłożem. Wyboru powinieneś dokonać w zależności od terenu, w którym chodzisz z kijkami:

Jeśli chodzisz w terenie o raczej wilgotnej i miękkiej nawierzchni (drogi polne, ścieżki…)

Zalecamy posługiwanie się kijkami wyposażonymi po prostu w metalowe końcówki, które są bardziej wytrzymałe na tym rodzaju podłoża. Jeśli chodzisz z kijkami regularnie, okrągła, płasko ścięta końcówka będzie idealna z uwagi na swoją trwałość. Jeśli zależy Ci na osiągach i większej sile napędowej, radzimy wybrać kijki z ukośnie ściętymi końcówkami, takie jak kijki do nordic walking Newfeel Propulse Walk 900, które nie ślizgają się, dzięki czemu możesz wykonać pełen zakres odepchnięcia.   

Jeśli chodzisz w terenie o raczej twardej nawierzchni (drogi asfaltowe, bitumiczne…)

Zalecamy założenie dodatkowych, ukośnie ściętych nasadek z kauczuku, takich jak nasadki na kijki do nordic walking Newfeel, aby zapewnić odpowiednią przyczepność. 

 

CZY DO NORDIC WALKING MOŻNA UŻYWAĆ KIJKÓW -TREKKINGOWYCH?

Nordic walking i trekking to dwa różne sporty: konieczne jest więc wyposażenie się w odpowiednio dostosowane kijki, ponieważ nie odpowiadają one na te same potrzeby. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Czym różnią się kijki do nordic walking od kijków trekkingowych?

INFORMACJE NA TEMAT KIJKÓW TELESKOPOWYCH DO NORDIC WALKING

Istnieją kijki teleskopowe do nordic walking, takie jak kijki do nordic walking Newfeel Propulse Walk 120. Przeznaczone są one do uprawiania tej dyscypliny w sposób bardzo okazjonalny lub podczas nauki w klubie, z uwagi na możliwość regulacji rozmiaru. Trzeba jednak pamiętać, że gorzej znoszą drgania, ponieważ składają się z dwóch elementów. 

Wszystkie korzyści

Słyszałaś/słyszałeś już o nordic walking i chcesz dowiedzieć się więcej o tej dyscyplinie, która przeżywa rozkwit ? Virgile Van-Rampelbergh, trener Francuskiej Federacji Lekkiej Atletyki powie Ci wszystko o tym wszechstronnym, dynamicznym sporcie, który ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie i psychikę !

GORA STRONY