choisir_chaussures_enfants_newfeel

Jak wybrać buty dla dziecka?

Wybór butów dla dziecka to prawdziwa łamigłówka? Abstrahując od koloru i strony estetycznej, zajmiemy się tutaj 5 zasadniczymi pytaniami, jakie musisz sobie zadać przed zakupem, aby podjąć właściwą decyzję.

1 - Czy rozmiar jest odpowiedni?

To żadna tajemnica: aby wybrać właściwy rozmiar butów dziecięcych, trzeba dać je młodemu człowiekowi do przymierzenia! Aby jego stopy mogły rozwijać się prawidłowo, muszą mieć zapewnioną stabilność, szczególnie na poziomie pięty. Ale uwaga! Buty nie mogą uwierać dziecka: powinno ono swobodnie poruszać palcami.

  • WSKAZÓWKA: W przypadku butów dziecięcych Newfeel bardzo łatwo sprawdzić, czy wybrany rozmiar jest odpowiedni: znajdujące się w butach wkładki można wyjąć. Poproś swojego milusińskiego, aby położył stopę na wkładce, stawiając piętę równo z jej tylnym brzegiem. Duży palec u nogi nie powinien wystawać z przodu poza wkładkę.

2 - Czy dziecko będzie umiało samodzielnie ubrać i zapiąć lub zawiązać buty?

W wieku 5-6 lat dzieci są w stanie samodzielnie zawiązać sznurowadła. Aby jednak ułatwić im zadanie, wybierz buty na rzepy lub model łączący elastyczne sznurowadła z paskiem na rzep. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, a dziecku umożliwi większą samodzielność.

3 - Czy dziecko będzie mogło w tych butach uprawiać sport?

Aby odpowiedzieć na potrzeby różnorodnych form aktywności dziecka, buty muszą spełniać cztery kryteria, którymi są:

  1. Giętkość: dziecko powinno móc poruszać się z pełną swobodą. Zginanie buta musi więc być łatwe!
  2. Przyczepność: postaw na podeszwy z kauczuku, które mają naturalne właściwości antypoślizgowe i nie pozostawiają śladów na podłodze. Podeszwy butów dziecięcych powinny posiadać rzeźbę zapobiegającą ślizganiu się.
  3. Amortyzacja: o ile do 7 roku życia zalecana jest minimalna amortyzacja, w późniejszym czasie buty powinny posiadać system amortyzacji wystarczający do tego, by wspierać rozwój dziecka, które rośnie i nabiera masy.
  4. Wytrzymałość: sprawdź, czy buty posiadają odpowiednie wzmocnienia z przodu i z tyłu: te części wystawiane są przez dzieci na najcięższe próby.
  • UWAGA: nasze buty przeznaczone są do chodzenia, ale nadają się również do zajęć sportowych w szkole. W zależności od rodzaju aktywności zwróć uwagę na przedwczesne zużycie butów Newfeel!

Dowiedz się więcej:

Rozwój stóp u dziecka: jak odpowiedzieć na związane z nim potrzeby?
Korzystny wpływ chodzenia na zdrowie dziecka
7 sposobów na zachęcenie dziecka do chodzenia

4 - A nieprzyjemne zapachy?

Twój pełen wigoru maluch jest w nieustannym ruchu, daje upust energii i poci się. Bezpośrednią przyczyną powstawania nieprzyjemnych zapachów nie jest sam pot, lecz bakterie, które zagnieżdżają się, gdy nie pozwalasz butom oddychać.

Zanim więc dokonasz zakupu butów, sprawdź, czy da się z nich wyjąć wkładki. Nasze buty dziecięce posiadają wkładki, które można wyjmować. Pozostaw je do wyschnięcia na wolnym powietrzu, unikając w ten sposób rozprzestrzeniania się bakterii stanowiących źródło nieprzyjemnych zapachów!

5 - Czy buty dziecięce łatwo będzie wyczyścić?

Wybierz buty z materiałów syntetycznych lub takich, które łatwo umyć. Wystarczy przetrzeć je wilgotną gąbką, aby usunąć różnego rodzaju plamy!

Dowiedz się więcej:

Jak pielęgnować buty dziecięce newfeel?

Korzyści z chodzenia

« Daleko jeszcze? »: pytanie, które wszyscy zadawaliśmy i które każdy rodzic usłyszy pewnego dnia. Skorzystaj z naszych wskazówek i spraw, aby chodzenie stało się czymś więcej niż tylko sposobem przemieszczania się: przyjemną formą troski o zdrowie twojego dziecka!

Korzyści z chodzenia

Jako adept aktywnego i szybkiego marszu dostrzegasz dobroczynny wpływ tej formy aktywności na zdrowie i samopoczucie. Płynące z chodzenia korzyści dotyczą osób w każdym wieku, również dzieci, które stanowią grupę szczególnie podatną na ryzyko nadwagi związanej z siedzącym trybem życia.

GORA STRONY