entretient_chaussures_enfants_newfeel

Jak pielęgnować buty dziecięce Newfeel ?

Kupiłeś dziecku buty marki Newfeel? Będą mu one towarzyszyć w sportowej i codziennej aktywności. Oto 6 porad dotyczących pielęgnacji, dzięki której obuwie możliwie najdłużej pozostanie jak nowe… lub odzyska swój blask!

1 - Po dokonaniu zakupu butów dziecięcych zaimpregnuj je.

Wszystkie nasze buty dziecięce to modele hydrofobowe, co oznacza, że woda spływa po ich powierzchni, nie przenikając do środka, pod warunkiem, że nie są wystawione na działanie deszczu zbyt długo. Buty dziecięce Newfeel trzeba więc koniecznie zaimpregnować przy pomocy specjalnego impregnatu w sprayu. Zapewni im on również ochronę przed brudem! Impregnację należy powtarzać co miesiąc.

2 – Co wieczór wyjmuj z butów wkładki.

Ze wszystkich naszych butów można wyjąć wkładki. Na pocące się stopy dziecka wkładki reagują jak gąbka. Wchłaniają wilgoć produkowaną przez cały dzień. Wyjmując je z butów, pozwalasz im szybciej wyschnąć. Zapobiegasz w ten sposób powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, zachowując jednocześnie właściwości wchłaniające wkładek.

3 – Regularnie czyść podeszwę zewnętrzną przy pomocy miękkiej ściereczki.

Podeszwy zewnętrzne naszych butów dziecięcych można łatwo wyczyścić wilgotną gąbką, bez konieczności zbyt mocnego pocierania. Pamiętaj o ich regularnym czyszczeniu, aby brud nie gromadził się na nich i nie wnikał w głąb.

4 - Przemywaj cholewkę buta czystą wodą.

W naszych butach dziecięcych cholewka, czyli wszystko, co znajduje się nad podeszwą, pokryta jest materiałem hydrofobowym. Możesz więc czyścić tę część buta tak często, jak to konieczne, używając w tym celu wilgotnej, miękkiej ściereczki lub gąbki.

5 - Zapinaj rzepy nawet wtedy, gdy dziecko nie chodzi w butach.

Rzepy powinny być zawsze zapięte (wtedy, gdy dziecko ma na sobie buty, i wtedy, gdy obuwie « odpoczywa »), aby zachować optymalną przyczepność. W przeciwnym razie może się na nich osadzać kurz i trawa, osłabiając skuteczność zapięcia. Pokaż dziecku, jak zapinać rzepy. To ważne również dla prawidłowej stabilności stopy.

  • Aby oczyścić rzepy: Złóż na pół miękką część zapięcia na rzep i potrzyj połówki jedną o drugą. Nagromadzone nieczystości utworzą kuleczkę, którą wystarczy usunąć ręką albo przy pomocy pincety. Drugą część zapięcia na rzep (tę, która przyczepia część bardziej miękką) można czyścić przy pomocy niewielkiej szczoteczki.

6 - Odradza się pranie naszych butów w pralce.

Istnieje ryzyko zniszczenia kleju i elementów piankowych, z których wykonane są buty dziecięce. 

Korzyści z chodzenia

« Daleko jeszcze? »: pytanie, które wszyscy zadawaliśmy i które każdy rodzic usłyszy pewnego dnia. Skorzystaj z naszych wskazówek i spraw, aby chodzenie stało się czymś więcej niż tylko sposobem przemieszczania się: przyjemną formą troski o zdrowie twojego dziecka!

Korzyści z chodzenia

Jako adept aktywnego i szybkiego marszu dostrzegasz dobroczynny wpływ tej formy aktywności na zdrowie i samopoczucie. Płynące z chodzenia korzyści dotyczą osób w każdym wieku, również dzieci, które stanowią grupę szczególnie podatną na ryzyko nadwagi związanej z siedzącym trybem życia.

GORA STRONY