Jak chodzić razem z dzieckiem?

Jako adept aktywnego i szybkiego marszu dostrzegasz dobroczynny wpływ tej formy aktywności na zdrowie i samopoczucie. Płynące z chodzenia korzyści dotyczą osób w każdym wieku, również dzieci, które stanowią grupę szczególnie podatną na ryzyko nadwagi związanej z siedzącym trybem życia.

Jak zmotywować dziecko do chodzenia? Jak długo powinny trwać sesje marszu? Newfeel odpowiada!

Dlaczego warto Zachęcam moje dziecko chodzić ?

Dziecko w sposób spontaniczny wykonuje w ciągu całego dnia całkiem sporo kroków. Daje upust energii podczas przerw i lekcji WF-u w szkole, a być może również w trakcie cotygodniowych, bardziej intensywnych zajęć sportowych.

Czy jednak ma zapewnioną aktywność fizyczną o długotrwałym i regularnym charakterze? Chodzenie dostarcza większych korzyści, jeśli wysiłek przybiera formę wytrzymałościową i trwa co najmniej 30 minut dziennie.

Ten rodzaj aktywności sportowej łatwo wpisać w codzienne funkcjonowanie całej rodziny.

Nie ma się nad czym zastanawiać: wyposaż swoich małych sportowców w porządne buty i zaszczep w nich upodobanie do chodzenia!

Począwszy od jakiego wieku dziecko jest zdolne do dłuższego marszu?

Gdy tylko dziecko nauczy się chodzić, nie przewracając się, możesz zacząć zabierać je na krótkie spacery, stymulując w nim chęć odkrywania świata.

Gdy osiągnie wiek 4-5 lat, przyzwyczaj je do pokonywania drogi do i z przedszkola piechotą. Idący obok Ciebie maluch gromadzi w ten sposób cenne minuty marszu i w sposób naturalny włącza aktywność sportową w swoją codzienność.

Jak długo powinienem chodzić razem z dzieckiem?

Gdy już krótkie piesze odcinki między domem i przedszkolem na trwałe wpiszą się do grafiku, zaproponuj swojemu milusińskiemu dodatkowe 30 minut marszu 2-3 razy w tygodniu.

Obserwuj jego reakcje i, przede wszystkim, do niczego go nie przymuszaj.

Jeśli czujesz w nim siłę i motywację, wydłużaj stopniowo czas marszu do godziny, a nawet dwóch.

Czy mogę uprawiać z dzieckiem aktywny / szybki marsz?

Dzieciom zaleca się dziennie godzinę ćwiczeń o intensywności od umiarkowanej do dużej.

Szybki marsz jak najbardziej umożliwia takie zmiany rytmu: wystarczy przyspieszyć kroku! Możesz więc delikatnie wprowadzać dziecko w świat aktywnego i szybkiego marszu, zachęcając je do zwrócenia uwagi na oddech, na pracę rąk i na prawidłowe przetaczanie stopy.

Bądź cierpliwy! Entuzjazm młodego sportowca będzie uzależniony od jego formy, nastroju, temperamentu, a nawet od pogody. Weź to pod uwagę! Pamiętaj, że Wasz wspólnie spędzany czas musi być synonimem przyjemności!

Maszerując razem z dzieckiem, pozwalasz mu odkryć przyjemność płynącą z uprawiania sportu na powietrzu i wyrabiasz w nim nawyk przemieszczania się piechotą. To czysta korzyść dla jego zdrowia i samopoczucia!

A Ty? Jakich sposobów używasz, aby zachęcić dziecko do chodzenia? Opowiedz nam o nich!

Buty
choisir_chaussures_enfants_newfeel

Wybór butów dla dziecka to prawdziwa łamigłówka? Abstrahując od koloru i strony estetycznej, zajmiemy się tutaj 5 zasadniczymi pytaniami, jakie musisz sobie zadać przed zakupem, aby podjąć właściwą decyzję.

GORA STRONY