bienfaits_marche_nordique

Forma, sylwetka, zdrowie: korzyści płynące z uprawiania nordic walking

Każde uprawiane regularnie ćwiczenie fizyczne ma korzystny wpływ na zdrowie i kondycję fizyczną, jednak każdy sport jest inny i różne są też korzyści zdrowotne. Nordic walking ma dobry wpływ na ciało, serce i ducha !  

NORDIC WALKING: SPORT, KTÓRY WPŁYWA ZARÓWNO NA FORMĘ FIZYCZNĄ, JAK I ZDROWIE

Niektóre dyscypliny pozwalają zwiększyć wytrzymałość, inne siłę, giętkość, równowagę lub koordynację. Zaletą nordic walking jest to, że skutecznie rozwija wszystkie te cechy ! 

W tym filmie dwukrotny mistrz świata, Olivier Capelli, mówi o korzyściach wynikających z uprawiania nordic walking. Towarzyszy mu doktor Patrick Bacquaert z IRBMS (działającego we Francji instytutu badań nad zagadnieniami związanymi z dobrym samopoczuciem, medycyną i sportem).

1 - Nordic walking jest doskonałym sportem wytrzymałościowym

Przy pomocy specjalnie zaprojektowanych kijków można naprzemiennie łączyć fazy dynamicznego i wolniejszego marszu. Pozwala to pracować nad wydolnością serca i poprawiać ją. Częste uprawianie sportu wytrzymałościowego ma doskonały wpływ na zdrowie i pozwala trwale pozbyć się zbędnych kilogramów ! Warto podkreślić, że niewiele sportów uprawianych na świeżym powietrzu jednocześnie dodaje energii i porusza wszystkie mięśnie ciała. 

2 - Które mięśnie pracują podczas uprawiania nordic walking ?

Kijki do nordic walking służą do odpychania się do przodu, lecz mają też inną zaletę: poruszanie kijkami pogłębia naturalny ruch podczas marszu i sprawia, że pracują mięśnie ramion, rąk, brzucha, a także pośladków i ud ! 

bienfaits_marche_nordique

Interesujące jest także zastosowanie kijków jako sprzętu do fitnessu na świeżym powietrzu. Można z nimi wykonywać liczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie i zwiększające giętkość. Przy nordic walking czubki kijków są skierowane do tyłu (odpychanie do przodu), natomiast przy wycieczkach pieszych - raczej stawiane  pionowo przed idącym. 

W ten sposób dzięki użyciu kijków nordic walking wzmacnia mięśnie, pozwala utrzymać dobrą giętkość i równowagę, a także koordynację rąk i nóg. 

NORDIC WALKING TO SPOSÓB NA ZAPOBIEGANIE LICZNYM CHOROBOM

Nordic walking nie tylko pozwala czerpać korzyści z ćwiczeń na świeżym powietrzu, lecz także doskonale sprawdza się jako profilaktyka niektórych chorób i sposób na pozostanie w dobrym zdrowiu. 

Nordic walking wpływa pozytywnie na :

  • hipercholesterolemię 
  • cukrzycę typu 2
  • ciśnienie tętnicze
  • jakość życia osób cierpiących na astmę
  • ciśnienie spoczynkowe
  • wzmocnienie kości i zapobieganie osteoporozie 
  • stan stawów

Zadbaj o dobry sprzęt i poznaj nordic walking - Twojego sprzymierzeńca w dbaniu o formę i szczupłą sylwetkę, a także najlepszego partnera dla Twojego zdrowia ! 

Wszystkie korzyści

Słyszałaś/słyszałeś już o nordic walking i chcesz dowiedzieć się więcej o tej dyscyplinie, która przeżywa rozkwit ? Virgile Van-Rampelbergh, trener Francuskiej Federacji Lekkiej Atletyki powie Ci wszystko o tym wszechstronnym, dynamicznym sporcie, który ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie i psychikę !

Kijki do nordic walking
marche nordique randonnée

Nordic walking to sport, który uprawia się obowiązkowo z dwoma specjalnymi kijkami, podczas gdy w trekkingu kijki pomagają podpierać się przy podejściach i uniknąć poślizgnięcia czy "zjechania" w dół podczas schodzenia: ruch kijków różni się w zależności od uprawianego sportu.

Techniki

Prawidłowe używanie kijków do nordic walking pomaga opanować najbardziej podstawową technikę nordic walking: ruch kijków pozwalający skuteczniej się odpychać i odkrywać nowe doznania związane z chodzeniem.

Kijki do nordic walking

Kijki do nordic walking stanowią o szczególnym charakterze tego kompletnego sportu. Dzięki kijkom do nordic walking podczas uprawiania tej dyscypliny pracują mięśnie całego ciała. Bez nich nordic walking nie istnieje! Odkryj wszystkie elementy składające się na kijki do nordic walking. Pomoże Ci w tym Olivier Capelli, dwukrotny mistrz świata w nordic walking.

GORA STRONY