newfeel_batons_marche_nordique_conseil

Dlaczego kijki do nordic walking to coś więcej niż zwykłe akcesoria?

Bez kijków do nordic walking nie ma nordic walking. Kijki stanowią element wyposażenia niezbędny do uprawiania tego sportu. Zastanawiasz się, do czego tak naprawdę służą? Oto 2 punkty, z których dowiesz się wszystkiego!

Kijki do nordic walking pomagają skutecznie wzmacniać mięśnie.

Zapewnie wiesz, że nordic walking niesie z sobą liczne korzyści. Na ogół uprawiamy ten sport, aby poprawić formę, samopoczucie i parametry fizyczne.

Kijki do nordic walking odgrywają tutaj szczególną rolę: pobudzają do skuteczniejszej pracy mięśnie górnych partii ciała. Odpychając się do przodu przy pomocy kijków, mocniej angażujesz mięśnie ramion, barków i grzbietu.

Daje to faktyczne korzyści, co potwierdza Erik, który dołączył do Newfeel w 2015 roku :

« Odkąd uprawiam nordic walking, w pełni odczuwam dobroczynne oddziaływanie tego sportu: przestały mnie boleć plecy, odblokowałem się. Kijki wzmacniają mięśnie, to pewne. Pozwalają również zachować bardziej wyprostowaną postawę ciała i nadają tempo moim treningom » - Erik

Praca rąk podczas chodzenia z kijkami wzmaga również naturalny ruch wahadłowy ramion i pozwala szybciej wysmuklić sylwetkę. Musisz także wiedzieć, że kijki do nordic walking mocniej angażują układ sercowo-naczyniowy. 

Kijki do nordic walking: aktywność fizyczna bez ryzyka

Ręce i górna część tułowia pozwalają zachować równowagę ciała podczas chodzenia. Gdy maszerujesz z kijkami do nordic walking, twoja postawa jest bardziej stabilna. Ale nie tylko: lepsza równowaga przekłada się również na stawy, zwłaszcza wtedy, gdy uprawiasz nordic walking w pochyłym terenie.

« Wielkim atutem różnych odmian marszu jest to, że pozwalają one prowadzić aktywny tryb życia bez zbytniego obciążania stawów kolanowych i biodrowych. Kijki do nordic walking zapewniają tym partiom ciała jeszcze lepszą ochronę. » - Doktor Patrick Bacquaert z instytutu IRBMS.

  • WARTO WIEDZIEĆ: Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z nordic walking, przyjmij spokojne tempo i opanuj sztukę prawidłowego posługiwania się kijkami.

Jak widzisz, kijki do nordic walking pozwalają chronić stawy i wzmacniać ciało, oczywiście pod warunkiem, że są idealnie dopasowane do wzrostu użytkownika!

Wszystkie korzyści

Słyszałaś/słyszałeś już o nordic walking i chcesz dowiedzieć się więcej o tej dyscyplinie, która przeżywa rozkwit ? Virgile Van-Rampelbergh, trener Francuskiej Federacji Lekkiej Atletyki powie Ci wszystko o tym wszechstronnym, dynamicznym sporcie, który ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie i psychikę !

Techniki i wskazówki
excuses_marcheur_motivation_marche_rapide_newfeel

Chodzenie to idealny sport, jeśli chcesz czuć się dobrze we własnym ciele i być w dobrej formie psychicznej. Jeśli zawsze potrafisz znaleźć dobrą wymówkę, by przełożyć spacer na następny dzień - dobrze trafiłeś/aś. Oto 8 wymówek, które zazwyczaj słyszymy, gdy komuś nie chce się iść na spacer, oraz wszystkie sposoby, by je pokonać przy pomocy pozytywnego nastawienia!

GORA STRONY