Dlaczego chodzenie w grupie to znakomity pomysł?

Czy aktywny marsz i nordic walking to sporty indywidualne? Choć uznawane często za sporty uprawiane w pojedynkę, aktywny marsz i nordic walking mogą być również praktykowane w grupie. Zapytaliśmy pasjonatów tych dyscyplin, dlaczego wolą chodzić w większym gronie. Ty również możesz sprawić, że będą to sporty zespołowe!

1 - Dołącz do grupy: tak jest przyjemniej!

Dołączenie do grupy pozwala szybko zintegrować się ze społecznością miłośników marszu. To dobry sposób na dzielenie się swoją pasją bez rywalizacji. Tak było w przypadku Ani, która odkryła sportową i ciepłą atmosferę, dołączając do grupy:

 « Nowe znajomości, dobry nastrój, radość i przyjemność dzielona z innymi… To właśnie daje mi chodzenie w grupie. Wspólne maszerowanie pozwala otworzyć się na innych i rozwijać się! » - Ani

2 - Chodzić w grupie, aby zachować pełną motywację.

Niezależnie od celów, jakie chcesz osiągnąć dzięki aktywnemu marszowi lub nordic walking, satysfakcjonujące rezultaty uzyskasz tylko wtedy, gdy będziesz chodzić regularnie. Niektórzy odnajdują w grupie dodatkową motywację do tego, aby założyć buty do aktywnego marszu lub złapać za kijki do nordic walking, Kamil i Marta, którzy za nic w świecie nie porzuciliby swojego zespołu:

« To jasne, że chodzenie w grupie pozwala nie tracić motywacji. Zapisać się i uczestniczyć w każdym treningu to podjąć wyzwanie. » -Kamil

« Wspólne uprawianie sportu mobilizuje mnie do działania. Wiem, że nie istnieją słowa „Nie chce mi się”, kiedy zbliża się spotkanie mojej grupy. Kiedy widzę te uśmiechnięte twarze, razem idziemy w różnym rytmie, to czuję jak moja motywacja rośnie i rośnie, a ja mam ochotę sięgnąć po więcej! » - Marta

Jedno jest pewne: nie chcesz zawieść przyjaciół - pasjonatów marszu, którzy liczą na Ciebie niezależnie od pogody!

3 – Chodzić razem, aby nadać treningowi większą dynamikę i pokonywać swoje ograniczenia.

Aurelia odkryła w sobie siłę fizyczną i mentalną, o którą przed dołączeniem do grupy miłośników marszu nawet się nie podejrzewała. Nie tylko uczymy się rozmaitych subtelności od bardziej doświadczonych kolegów. Dzięki dynamice grupy wspólnie przełamujemy monotonię długich treningów, dodajemy sobie wzajemnie otuchy, zachowując dobry nastrój!

« Chodzenie w grupie motywuje mnie to tego, by chodzić szybciej, dłużej i pokonywać własne ograniczenia. Gdy w pewnym momencie odczuwam spadek formy, grupa pozwala mi przezwyciężyć kryzys i maszerować dalej! » - Aurelia

4 – Grupa pozwala czuć się bezpieczniej.

Nie zawsze o tym pamiętamy, ale dołączenie do grupy uprawiającej chodzenie pozwala również z większym spokojem korzystać z dobroczynnego oddziaływania tego sportu. Dotyczy to zwłaszcza kobiet. 

« Pracę kończę po 18, w domu jestem dopiero przed 20. Gdybym miała o tej porze wyruszyć na samotny spacer, czułabym się niepewnie. Z kolei gdy spotykam się ze swoją grupą późnym wieczorem na trening czuję się w 100% bezpiecznie. » - Kasia

Grupa pomaga poczuć się pewniej, Twój trening przebiega w klimacie bezpieczeństwa, ponieważ wiesz, że masz wokół siebie innych ludzi. To bardzo ważny czynnik wpływający na dobre samopoczucie i pozwalający naprawdę się odprężyć!

 

 

 

Techniki i wskazówki
marcher_en_groupe_newfeel

Aktywny marsz i nordic walking nie są wyłącznie sportami indywidualnymi: można uprawiać je również w grupie. Nie możesz znaleźć partnera, który będzie podzielał Twoją pasję? Pomożemy Ci poradzić sobie z tym problemem: na pewno nie Ty jeden szukasz partnera!

Techniki i wskazówki
excuses_marcheur_motivation_marche_rapide_newfeel

Chodzenie to idealny sport, jeśli chcesz czuć się dobrze we własnym ciele i być w dobrej formie psychicznej. Jeśli zawsze potrafisz znaleźć dobrą wymówkę, by przełożyć spacer na następny dzień - dobrze trafiłeś/aś. Oto 8 wymówek, które zazwyczaj słyszymy, gdy komuś nie chce się iść na spacer, oraz wszystkie sposoby, by je pokonać przy pomocy pozytywnego nastawienia!

GORA STRONY