Co wiemy o torbach i bagażach? Fakty i mity

W życiu codziennym i w czasie podróży bagaże są naszymi sprzymierzeńcami umożliwiającymi noszenie i transport rzeczy osobistych. Istnieje niezliczona ilość rozmaitych form, materiałów, stylów i rozmiarów. Jak dokonać wyboru, aby połączyć komfort ze stylem ? Obalamy stereotypy! Ekipa Newfeel postanowiła oddzielić prawdę od fałszu, aby przyjść Ci z pomocą.

Sztywna walizka jest bardziej wytrzymała od walizki miękkiej: PRAWDA i FAŁSZ

Sztywne bagaże są najczęściej zaprojektowane jako skorupa z pianki termoformowanej lub z poliwęglanu, lekkiego i bardzo wytrzymałego materiału zapewniającego ochronę rzeczy znajdujących się w środku. Natomiast zewnętrzna strona bagażu nie będzie zabezpieczona przed ewentualnymi zarysowaniami, w przeciwieństwie do miękkich walizek. Te ostatnie są również wytrzymałe dzięki zastosowaniu bardzo solidnych materiałów, jak tkanina Strenfit®, przetestowana laboratoryjnie pod względem wytrzymałości i zużycia, ale nieco mniej bezpieczne, ponieważ można je na przykład łatwiej rozciąć przy pomocy nożyka. Należy także sprawdzić, czy miękki bagaż posiada paski ściągające, które będą stabilizować jego zawartość.

Dobre rozwiązanie pośrednie ? Walizka łącząca ochronę z miękkością dzięki półsztywnej, termoformowanej skorupie, jak walizki Protect.

Format kabinowy walizki uznawany jest przez wszystkie linie lotnicze: FAŁSZ

Format kabinowy to problem wielu podróżujących. Któż chciałby spotkać się z odmową wstępu na pokład samolotu z powodu niewłaściwych wymiarów bagażu podręcznego ? Nie wpadaj w panikę! Zaraz wszystko wyjaśnimy. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że istnieje norma ustalona przez IATA (International Air Transport Association), zrzeszenie skupiające około 250 linii lotniczych. Norma ta określa kryteria, jakie musi spełniać standardowy bagaż podręczny. Jego maksymalne wymiary to 56 x 45 x 25 cm (w tym rączki i kółka), a jego waga nie może przekraczać 10 kg. Radzimy nie wypełniać nadmiernie bagażu, aby nie przekroczyć dozwolonej głębokości 25 cm !

Przed wyjazdem sprawdź koniecznie na stronie przewoźnika, z którym będziesz podróżować, jakiego dokładnie formatu bagaż możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu. Zwróć na to szczególną uwagę, jeśli korzystasz z tanich linii lotniczych, w których kryteria dotyczące bagażu podręcznego są bardziej rygorystyczne i zróżnicowane !

Za solidny plecak trzeba sporo zapłacić: FAŁSZ

Plecak to niezbędny element wyposażenia już w najmłodszym wieku! Dawniej chodziło się z nim przede wszystkim do szkoły, dziś staje się coraz bardziej modny i stanowi praktyczne rozwiązanie, z którego korzystamy na co dzień.

Sprawdź gwarancję plecaka i materiał, z którego jest wykonany: to elementy, które mogą świadczyć o jego solidności. Nie musisz wydawać astronomicznej kwoty, aby znaleźć wytrzymały i kolorowy model!  Newfeel ma na to dowód w postaci plecaka Abeona przetestowanego w laboratorium:

Walizkę zawsze należy zamykać na kłódkę: PRAWDA

Choć nie we wszystkich krajach jest to obowiązkowe, zdecydowanie zaleca się zabezpieczanie walizki kłódką zamykaną na klucz lub na szyfr.

Osoby wyjeżdżające do USA muszą wiedzieć, że obowiązkowa jest tam kłódka z systemem TSA (Transportation Security Association): zabezpieczenie przeciwkradzieżowe charakteryzujące się tym, że posiada dodatkowy zamek, z którego mogą korzystać amerykańskie służby celne uprawnione do przeszukania podejrzanych bagaży.

Kółka walizki są podatne na uszkodzenia i hałaśliwe: PRAWDA i FAŁSZ

Kostka brukowa, wsiadanie i wysiadanie z pociągu, autobusu czy metra, ładowanie do luków bagażowych itd. Nasza walizka narażona jest na codzienne niedogodności i zdarza się, że jej kółka tego nie wytrzymują...

Nie wszystkie kółka są jednak podatne na uszkodzenia i można znaleźć walizki, które objęte są w tym zakresie gwarancją. Prawdą jest również, że walizki na kółkach mogą być bardzo hałaśliwe. Powinieneś wszelako wiedzieć, iż istnieje doskonałe rozwiązanie pozwalające stłumić hałas: kółka walizki muszą być osadzone na łożyskach kulkowych i wykonane z gumy wysokiej jakości.

To tyle w kwestii bagażu !

Czy chciałbyś uzyskać od ekipy projektowej Newfeel wyjaśnienia dotyczące innych stereotypów ?
Możesz zadać nam pytania w komentarzu do tego artykułu !

 

Korzyści z chodzenia

W jednym z poprzednich artykułów (znajdziesz go tutaj) opisaliśmy główne korzyści wynikające z codziennego chodzenia. Jeśli ponownie jesteś na naszym blogu, to znaczy, że zdołaliśmy Cię przekonać :-).

Torby i bagaże

Gdy wyjeżdżasz w kilkudniową podróż, prywatną lub służbową, standardowy format niewielkiej walizki to 35 litrów. Jak jednak prawidłowo ją spakować? Jak poukładać w niej rzeczy ? Czy na pewno wszystko się zmieści ? Takie właśnie pytania możesz sobie zadawać... Aby na nie odpowiedzieć, ekipa Newfeel przygotowała film prezentujący sposoby naszych specjalistów na optymalne wykorzystanie przestrzeni w bagażu !

GORA STRONY