marcher_en_groupe_newfeel

4 sposoby na znalezienie partnera do marszu

Aktywny marsz i nordic walking nie są wyłącznie sportami indywidualnymi: można uprawiać je również w grupie. Nie możesz znaleźć partnera, który będzie podzielał Twoją pasję? Pomożemy Ci poradzić sobie z tym problemem: na pewno nie Ty jeden szukasz partnera!

1 – Na początek rozejrzyj się wokół siebie.

Może ktoś z rodziny, koleżanka, przyjaciel albo znajomy z pracy chciałby zacząć uprawiać sport. Zapewne chętnie dołączy do Ciecie podczas kolejnej sesji szybkiego marszu lub nordic walking. Wspólnie będziecie z radością odkrywać zalety tych sportów, a przy tym zadbacie o relacje między Wami.

Jeśli jesteś w związku małżeńskim, możesz również zaproponować drugiej połowie, aby się do Ciebie przyłączyła. Dodatkowy atut: szybki marsz i nordic walking to sporty pozwalające odprężyć się i wyeliminować napięcia, które wcześniej czy później pojawiają się w każdym związku!

marcher_en_groupe_newfeel

2 – Dołącz do klubu lub stowarzyszenia skupiającego osoby uprawiające marsz.

W Twojej okolicy na pewno działa jakiś klub lub stowarzyszenie skupiające miłośników aktywnego marszu i nordic walking.

Jeśli zapiszesz się do klubu czy stowarzyszenia, spotkasz wielu pasjonatów, takich jak Ty. Maksymalnie zwiększasz więc swoje szanse na poznanie kogoś, z kim nawiążesz dobry kontakt zarówno na płaszczyźnie sportowej, jak i osobistej.

Kluby i stowarzyszenia proponują ponadto treningi próbne, w których możesz wziąć udział, aby sprawdzić, czy panująca w grupie atmosfera będzie Ci odpowiadać!

3 – Znajdź w internecie specjalistyczne forum lub stronę.

Plusem tej metody jest to, że gdy już znajdziesz stronę czy forum skupiające pasjonatów marszu z Twojego regionu, nie musisz się do niczego zobowiązywać. Choć decyzja o uprawianiu marszu w grupie oznacza, że nie powinno się wystawiać partnerów do wiatru, zachowujesz większą niezależność niż po zapisaniu się do klubu czy stowarzyszenia.

Ale uwaga! Musisz się liczyć z tym, że nie od razu trafisz na właściwą osobę. Warto się wcześniej spotkać, ponieważ ważny jest dobry kontakt i nić porozumienia, gdy chce się uprawiać marsz w zespole.

4 – Wstąp do sklepu Decathlon!

Niektóre sklepy Decathlon, w których znajdziesz buty do aktywnego marszu i kijki do nordic walking Newfeel, proponują bezpłatne sesje marszu. Być może w Punkcie Obsługi Klienta czeka na Ciebie miła niespodzianka!

Jeśli w Twoim sklepie nie ma jeszcze takiej formy wspólnego uprawiania sportu, zaproponuj to. Grupa sportowców tylko czeka na sygnał, by móc ze swoimi klientami dzielić sportową radość.

Na przykład sklep w Białymstoku regularnie prowadzi zajęcia sportowe dla swoich klientów, a Sabine z działu Chodzenie sklepu Fouquières-Lès-Béthune w każdą sobotę rano organizuje dwugodzinne sesje marszu:

« Gdy zaczęłam uprawiać chodzenie, szybko stworzyłam grupę złożoną z osób, z którymi spotykałam się codziennie sklepie. Dziś jest nas około piętnastu. Wszyscy pilnie uczęszczają na treningi. Ludzie bardzo szybko zaczęli przyprowadzać swoich bliskich: dziewczynę, męża... Mam nawet lekarza, który przysyła mi swoich pacjentów, aby chodzili razem z nami! »

5 – Dołącz do nas na Facebooku!

Wielu pasjonatów chodzenia zbiera się na naszej francuskiej stronie na Facebooku, więc dołącz do nas. Może to być okazja do znalezienia partnera do marszu mieszkającego w Twoim regionie i gotowego towarzyszyć Ci we wszystkich treningach.

Możesz też napisać post z ogłoszeniem na fanpage’u Decathlon Polska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowinkach związanych z nordic walking w Polsce oraz sprawdzić aktualne kalendarium imprez związanych z tym sportem, zajrzyj tutaj.

 

 

 

Korzyści z chodzenia
marche_sportive_hiver_newfeel

Na samą myśl o założeniu butów do aktywnego marszu lub złapania za kijki do nordic walking zimą przechodzi Cię dreszcz? Choć trudniej znaleźć motywację do chodzenia, gdy zrobi się zimno, tych 5 powodów, dla których warto kontynuować treningi zimową porą, pomoże Ci zmienić zdanie!

Techniki i wskazówki
excuses_marcheur_motivation_marche_rapide_newfeel

Chodzenie to idealny sport, jeśli chcesz czuć się dobrze we własnym ciele i być w dobrej formie psychicznej. Jeśli zawsze potrafisz znaleźć dobrą wymówkę, by przełożyć spacer na następny dzień - dobrze trafiłeś/aś. Oto 8 wymówek, które zazwyczaj słyszymy, gdy komuś nie chce się iść na spacer, oraz wszystkie sposoby, by je pokonać przy pomocy pozytywnego nastawienia!

Korzyści z chodzenia

Sport jest korzystny dla zdrowia... O tym już wiesz. Czy wiesz jednak, że aktywność fizyczna poprawia również nastrój? Odkryj antystresowe oddziaływanie aktywnego marszu. To okazja, by spojrzeć w nowy sposób na tę niezwykle kompletną dyscyplinę!

GORA STRONY