4 powody, dla których w 2016 roku warto uprawiać aktywny marsz - 3

« W tym roku będę uprawiać sport! ». Jako Newfeel  jesteśmy przekonani, że aktywny marsz, podobnie jak nordic walking, to najodpowiedniejszy sport, pomagający osiągnąć każdy z tych celów. Dlaczego?

3 – Ponieważ chodzić można codziennie.

Aby zachować motywację do uprawiania sportu, nie musisz realizować intensywnego, przesadnego planu treningowego. Ruszaj się regularnie: to już bardzo dużo! Nie bez powodu specjaliści zajmujący się kwestiami zdrowia zalecają chodzenie: wystarczy 30 minut dziennie, a w dodatku nie musisz maszerować bez przerwy:

« Ćwiczenie może być rozłożone w ciągu dnia. 10 minut szybkiego marszu 3 razy dziennie albo 20 minut rano i 10 minut później w trakcie dnia. Chodzenie może wpisywać się w codzienną aktywność albo przybierać formę dłuższych treningów pozwalających osiągnąć maksymalne korzyści » -Doktor Patrick Bacquaert z instytutu IRBMS.

  • ABY ZACHOWAĆ MOTYWACJĘ: Aby dotrzymać postanowień, zacznij od spokojnego rytmu. Następnie w ciągu kolejnych tygodni zwiększaj tempo lub czas trwania sesji aktywnego marszu. Rozpocznij treningami 20-30 minutowymi, aby stopniowo dojść do sesji godzinnych, a nawet dłuższych, jeśli masz ochotę!

Poprzednia strona / Następna strona

GORA STRONY