nettoyer_chaussures_marche_sportive_newfeel

3 porady dotyczące pielęgnacji butów do aktywnego marszu

Aby czerpać jeszcze większą przyjemność z sesji aktywnego marszu, trzeba dbać o buty, w których uprawiamy tę dyscyplinę. Nie jesteś pewien, czy wiesz wszystko o pielęgnacji butów i sposobach na utrzymanie ich w dobrym stanie przez długi czas? Oto 3 porady, które pozwolą Ci zatroszczyć się o nie po każdym treningu!

1 – Po każdym treningu daj butom pooddychać!

Wszystkie nasze buty posiadają wkładki, które można wyjąć. Po każdym treningu powinno się je wyciągnąć i wysuszyć na wolnym powietrzu.

Następnie odchyl maksymalnie język butów, aby pozbyć się zawilgocenia. To pierwsza czynność pozwalająca zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i zachować parę dobrze utrzymanych butów!

Zapobiegniesz w ten sposób powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i problemom wynikającym z pocenia się stóp podczas kolejnego treningu!

2 – Czyszczenie cholewki butów

Cholewka to część buta znajdująca się nad podeszwą. Buty do aktywnego marszu Newfeel wykonane są z siateczki mesh - przewiewnego materiału, który pozwala stopom oddychać, odprowadzając pot podczas treningów.

  • UNIKAJ PRANIA W PRALCE: pranie przeznaczonych do aktywnego marszu butów w pralce niszczy kleje zastosowane w podeszwie i powoduje uszkodzenie siateczki mesh. Do pralki można wrzucić jedynie sznurówki.

Siateczka mesh to materiał syntetyczny, a zatem do czyszczenia cholewki butów używaj gąbki zwilżonej letnią wodą z odrobiną mydła, po uprzednim wyjęciu sznurówek. Następnie włóż do butów pochłaniający wilgoć papier gazetowy i pozostaw je przez 1 dzień do wyschnięcia. To wystarczy!

  • NIE SUSZ BUTÓW PRZY POMOCY URZĄDZENIA STANOWIĄCEGO ŹRÓDŁO CIEPŁA: Suszenie butów w pobliżu kaloryfera lub przy użyciu suszarki do włosów może doprowadzić do ich deformacji i utraty komfortu.

3 – Czyszczenie podeszwy

Aktywny marsznordic walking to dyscypliny sportu uprawiane na powietrzu. Z treningu w parku wracamy często w zabłoconych butach, z podeszwą pełną trawy i drobnych kamyczków.

Zanim zabierzesz się za mycie podeszwy, pozwól butom wyschnąć, aby uniknąć przypadkowego zabrudzenia cholewki.

  • Gdy buty wyschną, uderz podeszwami jedną o drugą, aby strząsnąć z nich jak najwięcej błota i kamyczków.
  • Przy pomocy szczoteczki usuń pozostały brud i ostatnie kamyczki, które utknęły w nacięciach podeszwy.
  • Wyczyść podeszwy gąbką zwilżoną letnią wodą z odrobiną mydła.

Nie zapominaj też, że, podobnie jak Ty, buty do aktywnego marszu potrzebują odpoczynku: ich system amortyzacji musi odzyskać swoją wyjściową formę, aby zachować skuteczność. Najlepszym rozwiązaniem jest naprzemienne używanie do treningów dwóch par butów do aktywnego marszu: gdy jedna z nich "pracuje", druga może w tym czasie odzyskać cały swój splendor dzięki powyższym poradom!

Techniki i wskazówki

Aktywny marsz, jak każda inna dyscyplina sportu, powoduje podwyższenie temperatury ciała. Pocenie się umożliwia wówczas naturalną regulację, ale nadmiar wody i soli w butach do aktywnego marszu powoduje często dyskomfort, powstawanie pęcherzy i nieprzyjemnych zapachów. Oto nasze praktyczne i sprytne sposoby, które pozwolą Ci zdjąć buty... bez przykrych niespodzianek!

Techniki i wskazówki

Chodzenie jest kompletnym, prostym i przynoszącym efekty sportem, ale stopa, bez której chodzenie byłoby niemożliwe, jest czymś bardzo złożonym. Zbudowana jest z 26 kości, licznych stawów i więzadeł. To dzięki stopom nasze ciało może się przemieszczać.

Korzyści z chodzenia

Dlaczego mówi się, że aktywny marsz jest sportem kompletnym? Aktywny / szybki marsz nie ogranicza się do wzmacniania mięśni kończyn dolnych. Nie tylko angażuje uda i mięśnie pośladków, lecz także wzmacnia ogół górnych partii ciała, w szczególności zaś ramiona i mięśnie brzucha.

GORA STRONY