Kijki do nordic walking Propulse Walk 120

Ref :
8364297
Mocne strony
Odkryj nordic walking z kijkami Newfeel Propulse Walk 120: są regulowane i łatwe w transporcie.
OPINIE KLIENTÓW
4 / 5 1 opinie
129,99 zł*

OPINIE KLIENTÓW

4 / 5 1 opinie
1 użytkowników poleca ten produkt
 • Mężczyzna
  50-59 lat
  25 maj 2017
  Używany od 7 do 12 miesięcy
  That review has been deposited on this product version
  Sprawdzają się.

  Kijki kupiłem w lipcu 2016 r. Używam je (w zależności od pory roku) 3-6 razy w tygodniu. Trasa jaką pokonuję jednorazowo oscyluje wokół 12 km. Chodzę z nimi dla zrelaksowania się i utrzymania dobrej formy (i wagi). Po 10 miesiącach kijki są w stanie niemal idealnym. Gorzej wyglądają groty- mimo, że chodzę po drogach gruntowych (zimą czasami oblodzonych) to są one już mocno zużyte. I tutaj niestety muszę postawić (jedyny) minusik - nigdzie nie znalazłem oferty sprzedaży samych firmowych grotów ( chyba, że źle szukałem) , a szkoda pozbywać się kijków z powodu takiej drobnostki. Zimą miałem drobne problemy z rękawiczkami kijków, a dokładnie z rzepem. Otóż rzep (z haczykami) okala prawie całą rękawiczkę i po zaczepieniu paska z meszkowatą częścią rzepa część haczyków jest odsłonięta. Niestety ten nie osłonięty rzep z haczykami jest od strony wewnętrznej ( biodra ) i w trakcie ruchu ręki tarmosi ubranie, a zwłaszcza bawełnę i polar. Poradziłem sobie z tym nakładając na ten fragment rzepa pasek meszkowaty, ale nie traktuję tego jako wady, gdyż inni producenci też tak szyją rękawiczki.
  Podsumowując: kijki jak dla mnie dobre, sprawdzające się w trakcie transportu ( złożone ) i rekreacyjnego chodzenia. Ogólnie trwałe z ciągle sprawnym mechanizmem blokady. Trwałe są również rękawiczki - nic w nich nie pęka i nie pruje się, a rzep nadal trzyma pewnie. Jedyny mankament jaki zauważyłem to (zbyt) szybko zużywające się groty przy braku dostępności firmowych zamienników.

Zalety

Solidność
Odporne na wstrząsy dzięki wykonaniu z aluminium.
Komfort użytkowania
Rączka z tworzywa sztucznego dobrze leży w ręku.
Siła napędowa
Ułatwiają propulsję dzięki okrągłej, stalowej końcówce.
Regulacja
Dopasowuje się do Twojego wzrostu (od 110 do 130 cm); łatwy transport.
Przyczepność
W zestawie zdejmowane nasadki, które zwiększają przyczepność na twardym podłożu.

CHARAKTERYSTYKA

Waga
112,5 g w rozmiarze 115
Kije
teleskopowe, z aluminium
Końcówka
stalowa
Rączka
tworzywo sztuczne
Composition
Rączka z plastiku, pasek z poliestru, kijek z aluminium, końcówka ze stali, nasadka z kauczuku.
Tests
Kijki do nordic walking Newfeel są poddawane praktycznym i laboratoryjnym testom.
Przeznaczenie :
do rekreacyjnego uprawiania nordic walking.
Gwarancja
2 lata

PORADY

Instrukcje dotyczące przechowywania
Zespół Newfeel zaleca, by kijki do nordic walking przechowywać w miejscu suchym, przewiewnym i ciemnym.

DODATKOWE INFORMACJE

Czym różnią się nordic walking i trekking?
Nordic walking jest uprawiany ze specjalnymi kijkami na płaskim lub lekko pagórkowatym terenie. Jednoczęściowe kijki dodają dynamiki do marszu oraz pozwalają ćwiczyć górne partie ciała. Trekking uprawiany jest z kijkami regulacją, które służą za podporę podczas wchodzenia pod górkę i zapobiegają ślizganiu się podczas schodzenia.
Jaka jest specyfika kijków do nordic walking?
Nordic walking zawsze jest uprawiany z dwoma kijkami, co ma na celu zwiększanie dynamiki. Pasek pozwala zwalniać uścisk i ponownie łapać podtrzymywane przez pasek kijki. Jednoczęściowe kijki są lekkie i nie składają się podczas treningu. Wchłaniają wibracje i chronią stawy. Końcówka kijków zapewnia przyczepność do podłoża i pozwala wypchnąć Cię do przodu. Zdejmowane nasadki zapewniają przyleganie do twardej nawierzchni.
Jakie są korzyści nordic walking?
Nordic walking to kompletna i wydajna aktywność, która umożliwia ćwiczenie 90% mięśni ciała. Wywiera także niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie oraz pozwala wyszczuplić sylwetkę. Jest to także jedna z najmniej urazogennych dla stawów dyscyplin. Kijki pozwalają ujędrnić górne partie ciała (barki, brzuch, ramiona) podczas rozgrzewki i rozciągania. Więcej informacji na: www.newfeel.com
Produkty testowane w warunkach realnych
Wszystkie kijki do chodzenia Newfeel są testowane przez osoby uprawiające marsz, w warunkach identycznych jak te, które możesz spotkać podczas treningu (pogoda, długość chodzenia, różne rodzaje podłoża). Dzięki tym testom dopracowujemy oraz zatwierdzamy nasze produkty.
Produkty testowane w laboratorium
Newfeel sprawdza wszystkie swoje produkty w testach laboratoryjnych, podczas których weryfikowane są właściwości i zalety kijków do nordic walking.
GORA STRONY