Buty do szybkiego marszu Propulse Walk 400 męskie

Ref :
8340066
Mocne strony
Zwiększ swoją dynamikę dzięki butom do szybkiego marszu Propulse Walk 400 marki Newfeel, które łączą giętkość z niezwykłą dynamiką.
OPINIE KLIENTÓW
4 / 5 1 opinie
229,99 zł*

2 DOSTĘPNE KOLORY

Chodziarze wreszcie znaleźli idealne buty dla siebie!

Posiadają one Propulse Walking Technology : 3 cechy niezbędne podczas uprawiania chodu sportowego

 

Propulse Walking Technology to podeszwa o wyjątkowej, asymetrycznej geometrii:

> Ścięta pięta z systemem odwróconego bieżnika z tyłu zapewnia szybszy kontakt z podłożem.

> Strefa przyczepności dzięki płaskiej podeszwie wspiera ruch przetaczania stopy.

> Strefa wybicia z przodu posiada wzmocnienie na dużym palcu, które usprawnia propulsję, a także zwiększa odporność butów na zużycie, co jest ważne podczas uprawiania chodu sportowego. 

Bezszwowe wnętrze buta: gwarancja stabilizacji stopy i braku otarć

 

Buty Propulse Walk 400 nie posiadają wewnętrznych szwów, co zapobiega otarciom, a co za tym idzie - powstawaniu pęcherzy! Komfort, którym możesz się cieszyć w każdych warunkach, jest niezbędnym elementem podczas intensywnego uprawiania chodu sportowego.

Od pomysłu do realizacji: w jaki sposób powstają buty do chodu sportowego?

 

Aby opracować buty do chodu sportowego Propulse Walk, nasi inżynierowie oraz projektanci dokładnie przestudiowali ruch stopy. Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego kulisy powstawania ich projektu ! 

Buty zatwierdzone przez Emmanuela Lassalle'a, wicemistrza świata w chodziarstwie długodystansowym

 

"W ramach treningów pokonuję od 100 do 200 km tygodniowo z prędkością od 8 do 10 km/h. Zanim pojawiły się Propulse Walk, nie było butów przeznaczonych specjalnie do chodu sportowego. Dzięki technicznym rozwiązaniom buty te zapewniają lepszy ruch przetaczania stopy, od momentu uderzenia piętą do wybicia. Co więcej są one niezwykle wygodne. Zostały zaprojektowane z myślą o chodzie sportowym - jest to naprawdę udana koncepcja: nie wyobrażam sobie treningu bez nich!"

Kilka słów od Stephane, inżyniera produktu chodu sportowego Newfeel

newfeel team marche rapide marche nordique  newfeel team marche rapide marche nordique

 

“Propulse Walk 400 posiadają podeszwę zewnętrzną, która została opracowana w najmniejszych detalach, takich jak na przykład mikropęknięcia gwarantujące przyczepność na gładkiej nawierzchni. Zanim powstała ostateczna wersja butów, przez 2 lata prowadziliśmy badania i opracowywaliśmy projekt. Od amortyzacji, przez przyczepność oraz dynamikę butów, do trzymania stopy: podeszwa zewnętrzna wykonana jest z 4 różnych części, z których każda ma określoną funkcję."

OPINIE KLIENTÓW

4 / 5 1 opinie
1 użytkowników poleca ten produkt
  • 29 grudzień 2016
    That review has been deposited on this product version
    api.label.reviewFlag.checkedPurchase.title
    moje doświadczenia

    trpchę za niski

Zalety

Elastyczność
Nacięcia w podeszwie ułatwiają zginanie stopy i zapewniają elastyczność.
Lekkość
Komfort podczas chodzenia dzięki lekkim materiałom: 290 g w rozm. 43 (jeden but)
Oddawanie energii
Wyjątkowa koncepcja Propulse Walking Technology wzmacnia wybicie.
Oddychalność
Odprowadzają wilgoć - tekstylna siateczka 3D i wkładka.
Trzymanie stopy
Wnętrze bez szwów zapewnia odpowiednie trzymanie stopy.

CHARAKTERYSTYKA

Cholewka
niska
Materiał
siateczka tekstylna
Waga
290 g w rozmiarze 43
Rozmiary
od 39 do 47
Kolory
niebieski / biały / pomar
Composition
Wierzch z materiału tekstylnego i siateczki 3D, materiału syntetycznego i PU. Wyściółka z materiału tekstylnego (mikrofibra). Podeszwa środkowa z pianki EVA o podwójnej gęstości. Podeszwa zewnętrzna: kauczuk.
Tests
Produkty Newfeel są poddawane praktycznym i laboratoryjnym testom.
Przeznaczenie :
do intensywnego uprawiania szybkiego marszu z większą prędkością.
Gwarancja
2 lata

PORADY

Instrukcje dotyczące przechowywania
Zespół Newfeel zaleca, by buty do aktywnego marszu przechowywać w miejscu suchym, przewiewnym i ciemnym.

DODATKOWE INFORMACJE

Czym jest opatentowana koncepcja Propulse Walking Technology marki Newfeel?
Nasze różne modele butów z Propulse Walking Technology to: - skośna pięta z systemem odwróconego tylnego bieżnika zapewnia szybki kontakt z podłożem - strefa przyczepności dopasowuje się do ruchu przetaczania stopy po podłożu podczas marszu - wzmocniona strefa odbicia z przodu (na wysokości dużego palca) sprzyja dynamice, a także, co ważne przy szybkim marszu, zapewnia dłuższe użytkowanie butów.
Produkty testowane w warunkach realnych
Wszystkie buty do chodu sportowego Newfeel są testowane przez sportowców reprezentujących chód sportowy, w warunkach identycznych jak te, które możesz spotkać podczas treningu (pogoda, prędkość, czas trwania przemarszu, różne rodzaje podłoża). Dzięki tym przeprowadzanym na co dzień testom dopracowujemy oraz zatwierdzamy nasze buty.
Produkty testowane w laboratorium
Newfeel sprawdza wszystkie swoje produkty w testach laboratoryjnych, podczas których weryfikowane są właściwości i zalety butów od chodzenia.
Czym jest chód sportowy?
Chód sportowy to dyscyplina uprawiana w rytmiczny sposób podczas treningów trwających od 30 minut do kilku godzin. Określa się go także mianem aktywnego lub szybkiego marszu. Uprawia się go na stosunkowo płaskim terenie: na drodze, ścieżce, a nawet bieżni elektrycznej. W zależności od obranego celu, można zdecydować się na różne prędkości, często wynoszące od 5 do 10 km/h. Więcej informacji na: www.newfeel.com
Dlaczego do chodu sportowego należy wybierać odpowiednie buty?
Podczas uprawiania chodu sportowego, stopa wykonuje pełny ruch przetaczania: od uderzenia piętą, aż do wybicia się z przedniej części (podczas tej fazy stopa wygina się naprawdę mocno). Z tego właśnie powodu buty do chodu sportowego muszą być bardzo giętkie!
Jakie są korzyści chodu sportowego?
Chód sportowy to kompletna i wydajna dyscyplina, która umożliwia ćwiczenie licznych mięśni ciała. Tak jak każdy rodzaj sportu, doskonale wpływa na zdrowie oraz na sylwetkę. Jest to także jedna z najmniej urazogennych dla stawów dyscyplin. Ten sport jest spokojny, ale pozwala jednocześnie spożytkować swoją energię. Więcej informacji na: www.newfeel.com
GORA STRONY