Wapearl: zdumiewająca technologia

Czym jest Wapearl? 

Wapearl to technologia opracowana przez naszego partnera Novadry , która nadaje wyposażonym w nią produktom znakomite właściwości hydrofobowe i zapobiega powstawaniu plam. Właściwości hydrofobowe? Tak, tak! Buty "boją się" wody i nie przepuszczają jej do środka! 

Dzięki temu systemowi możesz bez obaw przebywać na powietrzu nawet wtedy, gdy pada deszcz : twoje stopy pozostaną suche, a buty czyste i lekkie!

No dobrze, ale... jak właściwie to działa?

Tkaniny i inne materiały poddawane są z reguły obróbce hydrofobowej poprzez kąpiel przed rozpoczęciem procesu łączenia w całość elementów składających się na produkty takie jak kurtki i buty. W ramach technologii Wapearl zastosowany został gaz plazmowy (czwarty stan skupienia materii; cztery stany to stan stały, ciekły, gazowy i plazma (gaz energetyczny)) wtryskiwany w warunkach próżniowych przy wytworzeniu pola elektromagnetycznego. Gaz otula produkt i wnika w głąb materiału , zamiast osiadać wyłącznie na jego zewnętrznej powierzchni.

Przed opracowaniem naszej technologii komponenty buta poddawane były obróbce, a następnie łączone w całość. Dzięki systemowi WAPEARL obróbce poddawany jest cały but (z wyjątkiem podeszwy i sznurowadeł): materiał, łączenia, a nawet nici używane do szwów są całkowicie hydrofobowe !

Jakie są zalety takiej technologii?

  • Ochrona: obróbka « WAPEARL » zapewnia ochronę przez 30 minut podczas ulewy i przez ponad godzinę przy silnej mżawce. Pozwala ona zachować pierwotne i oddychające właściwości produktu.

  • Czystość: woda i błoto spływają po powierzchni produktu, nie wsiąkając do niego: można więc powiedzieć, że buty są odporne na powstawanie tłustych plam i plam z błota.

  • Trwałość: obróbka wytrzymuje do 10 operacji mycia w warunkach domowych, podczas gdy klasyczna obróbka poprzez kąpiel wytrzyma maksymalnie 4 takie operacje.

  • Lekkość: w kontakcie z wodą produkt niepoddany obróbce przybiera średnio dwukrotność swojej wagi. Dzięki znakomitym właściwościom hydrofobowym woda nie przedostaje się do środka i masz pewność, że buty zachowają swoją lekkość na deszczu.

  • Komfort: Zachowaj suche stopy: brak uczucia wilgoci i znaczne ograniczenie wrażenia « zimna », które możesz odczuwać, gdy twoje stopy są mokre.

  • Oddychalność: Właściwości oddychające materiału są zachowane. Dzięki temu stopy mniej się pocą, co poprawia higienę i ogranicza nieprzyjemne zapachy.

Zdumiewająca technologia, prawda? ϑ Powinieneś wiedzieć, że wyposażyliśmy w nią nasze nowe buty męskie FROST . Zobacz je na filmie:

 

Jeśli masz pytania, możesz nam je zadać w komentarzu do tego artykułu. Z największą przyjemnością szczegółowo na nie odpowiemy!

Blog
flowalk_newfeel

Buty Flowalk są dostępne w wielu kolorach, wykonane są z różnych materiałów, mają różne kształty. Cecha wspólna? Innowacyjna podeszwa, która zapewnia maksimum wygody!

GORA STRONY