Sekret komfortu butów baoma tkwi w ich 3-częściowej podeszwie

(2)

Stworzone przez Newfeel w 2008 roku baleriny Baoma szybko znalazły się na nogach tysięcy kobiet, które - podobnie jak ty - lubią chodzić! Od tego czasu ich kształt był nieustannie udoskonalany w oparciu o komentarze i opinie użytkowniczek, aby zapewnić im coraz większy komfort oraz coraz bardziej zgrabną i kobiecą formę.

W badaniu przeprowadzonym w 2010 roku 99% naszych klientek uznało baleriny Baoma za wygodne i było gotowe polecić je znajomym. Opinie zamieszczane dziś w internecie nie są mniej pochlebne.

Skąd jednak bierze się ten komfort? - zapytasz. Dlaczego tak dobrze czujesz się w butach Baoma ? Newfeel odsłania przed tobą swoje sekrety…

Baleriny Baoma często cenione są za miękki materiał, który dopasowuje się do każdej stopy dzięki elastycznej siateczce mesh i regulowanemu paskowi z gumką. Komfort modelu Baoma ma również swoje źródło w 3-częściowej podeszwie. Zaraz to wyjaśnimy.

Podeszwa buta składa się z 3 części:

  • Wkładki,  która znajduje się we wnętrzu buta i na której kładziesz stopę,
  • Podeszwy środkowej, która nie zawsze jest widoczna,
  • Podeszwy zewnętrznej, która pozostaje w kontakcie z podłożem.

W przypadku balerin Baoma każda z tych części została opracowana przez nasz zespół projektowy, przy współudziale klientek - testerek, w sposób pozwalający je zoptymalizować i odpowiedzieć na potrzeby twoich stóp podczas chodzenia.

Jak? Oto kilka szczegółów...

Wkładka:

Jej skórzane pokrycie stwarza warunki sprzyjające oddychalności, aby twoje stopy mogły pozostać suche również latem. Uczucie wilgoci w trakcie chodzenia powoduje duży dyskomfort. Skóra natomiast jest bardzo przyjemnym materiałem, nawet w kontakcie z bosą stopą. Wkładka jest perforowana, co poprawia jej oddychalność. Otworki pomagają odprowadzać wilgoć, aby ta mogła zostać wchłonięta przez piankę znajdującą się po spodniej stronie wkładki. I wreszcie rzadko spotykany atut: wkładka jest wyprofilowana, co umożliwia dobre trzymanie pięty, pozwalając jednocześnie uniknąć bólu pleców i stawów podczas chodzenia.

Dodatkowa informacja (specjalnie dla Ciebie): aby spotęgować uczucie komfortu, wyposażyliśmy baleriny Baoma w skórzany zapiętek chroniący stopę w jej tylnej części, która jest szczególnie wrażliwa, zwłaszcza gdy zakładamy buty na bose stopy.

Podeszwa środkowa:

W balerinach  Baoma podeszwa ta wykonana jest z pianki EVA. Co takiego? Nie wiesz, czym jest pianka EVA? Nie przejmuj się, ja też nie wiedziałem :-), ale Jacques, designer twoich ulubionych balerin, wszystko mi wyjaśnił. Pianka EVA to materiał stanowiący punkt odniesienia w świecie butów sportowych. Jest powszechnie używana do amortyzacji wstrząsów powodowanych zetknięciem pięty z podłożem i obciążających stawy. Stanowi więc ochronę dla stawów i pleców. To między innymi z tego powodu klientki lubią baleriny Baoma, ponieważ mogą je nosić przez cały dzień, nie odczuwając dyskomfortu!

Podeszwa zewnętrzna:

Podeszwa zewnętrzna balerin Baoma , pozostająca w nieustannym kontakcie z podłożem podczas codziennego przemieszczania się, wykonana jest z materiału rubber, który nadaje przyczepność i charakteryzuje się trwałością. Kształt podeszwy również ma swoje atuty: ułatwia stopie wejście w kontakt z podłożem podczas chodzenia. Zaokrąglenie w tylnej części pomaga odpowiednio ustawić piętę na ziemi. Podeszwa ułatwia następnie przetaczanie stopy, zapewniając prawdziwy komfort chodzenia dzięki specjalnym nacięciom, które nadają butom elastyczność i umożliwiają naturalną pracę stóp.

Lekkość

Wszystkie 3 części podeszwy są nie tylko wytrzymałe, ale również lekkie (waga jednego buta to 161 g w rozmiarze 39), dzięki czemu możesz nosić baleriny przez cały dzień, nie męcząc nóg.

Teraz wiesz, co kryją w sobie baleriny Baoma !

Czy miałaś już okazję chodzić w nich na co dzień? Czy jesteś z nich zadowolona? 
Podziel się z nami swoimi wrażeniami, komentując ten artykuł!

 
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oceń
Blog
flowalk_newfeel

Buty Flowalk są dostępne w wielu kolorach, wykonane są z różnych materiałów, mają różne kształty. Cecha wspólna? Innowacyjna podeszwa, która zapewnia maksimum wygody!

(4)
GORA STRONY