Propulse Walk Newfeel

Propulse walk: buty do chodu sportowego

Stopy ludzkie mają przeróżne kształty i rozmiary, ale buty przeznaczone wyłącznie do chodu sportowego / szybkiego marszu należą raczej do rzadkości. Inżynierowie i designerzy marki Newfeel wraz z naukowcami zajęli się badaniem sposobu, w jaki pracuje stopa podczas uprawiania naszej dyscypliny, aby zapewnić Ci wszystko, czego potrzebujesz. 

W trakcie chodu sportowego / szybkiego marszu ruch stopy rozpoczyna się od pięty i przetacza się aż do palców. Pracuje cała stopa. Buty Propulse Walk zostały tak zaprojektowane, aby w specyficzny sposób towarzyszyć stopie na każdym etapie jej pracy. 

DLACZEGO PIĘTA W BUTACH PROPULSE WALK JEST SKIEROWANA W TYŁ ?

Przesunięcie pięty modelu Propulse Walk do tyłu to nie kwestia stylu: umożliwia lepsze pochłanianie wstrząsu spowodowanego kontaktem z podłożem. Podczas chodu sportowego / szybkiego marszu pięta jako pierwsza dotyka ziemi. Im większa prędkość, tym bardziej stopa unosi się ku górze i tym bardziej miejsce zetknięcia buta z podłożem przesuwa się na zewnętrzną część pięty. 

PŁASKA PODESZWA ?

W czasie chodu sportowego / aktywnego marszu stopa zachowuje stały kontakt z podłożem. Dlatego właśnie podeszwa butów Propulse Walk jest tak płaska, jak to tylko możliwe. W naszej dyscyplinie różnica wysokości między piętą a przodem buta (tak zwany « drop » czyli spadek) nie powinna przekraczać 10 mm. W modelu Propulse Walk różnica ta wynosi 9 mm, co poprawia kontakt z podłożem.

 

Propulse Walk femme

DLACZEGO PODESZWA MODELU PROPULSE CHRONI DUŻY PALEC STOPY ?

Przyglądając się butom Propulse, zauważyłeś być może, że paluch (duży palec) jest chroniony w takim samym stopniu, co pięta. Wynika to z faktu, że podczas chodu sportowego / szybkiego marszu energia przyjęta przez piętę w chwili wejścia w kontakt z podłożem przekazywana jest aż do palców, aby umożliwić odepchnięcie do przodu. Gdy przetaczasz stopę, siła napędowa wywierana na wysokości śródstopia równa jest sile pochłanianej przez piętę. Wybierając buty do chodu sportowego / szybkiego marszu, dopilnuj, aby palce miały w nich zapewnioną równie dobrą ochronę jak pięta !

BEZSZWOWA KONSTRUKCJA WEWNĘTRZNA ZAPEWNIAJĄCA ODPOWIEDNIE TRZYMANIE STOPY I ZAPOBIEGAJĄCA OCIERANIU

Buty do chodu sportowego / szybkiego marszu wymagają elastyczności. Muszą być giętkie, aby umożliwić optymalne przetaczanie stopy, zapewniając jej jednocześnie odpowiednie trzymanie. Komfort, elastyczność i lekkość to bardzo ważne kryteria wyboru tych butów. Model Propulse Walk został zaprojektowany w taki sposób, aby wspierać ruch stopy na całej jej długości i pozwolić Ci wydobyć ze stawianych kroków to, co najlepsze. Bezszwowa konstrukcja wewnętrzna pozwala uniknąć ocierania buta o stopę, a co za tym idzie - pęcherzy.

Propulse Walk homme

WARTO WIEDZIEĆ :

Zastanawiasz się, czy buty do chodu sportowego / aktywnego marszu należy wybrać w zależności od rodzaju stopy? Propulse Walk to model dla stopy neutralnej. W przypadku pronacji, supinacji lub konieczności określenia rodzaju stopy zalecamy wizytę u podologa, który będzie w stanie udzielić Ci porady. Wkładka w butach Propulse Walk nie jest przyklejona i można ją zastąpić wkładką ortopedyczną.

buty_chod_sportowy_newfeel

Korzyści z chodzenia
5-bonnes-raisons-de-pratiquer-la-marche-sprotive

Masz ochotę wrócić do sportu po przerwie, nie obciążając nadmiernie organizmu? Odkryj aktywny marsz! Chodzenie to prosta aktywność fizyczna, która przynosi znakomite efekty, jeżeli tylko zdecydujesz się zwiększyć tempo. Aktywny marsz, sport przeżywający prawdziwy rozkwit, urzeka swoim nieforsownym i kompletnym charakterem oraz łatwością, z jaką można go włączyć do swojego wypełnionego co minuty rozkładu dnia.

Korzyści z chodzenia

Chcesz zrzucić kilka kilogramów, ale wskazówka wagi nie pokazuje Ci właściwego kierunku? Charles Aisenberg, lekarz medycyny sportowej współpracujący z francuskim instytutem INSEP (Institut National du Sport, de l’Expertise et de la performance) zaleca aktywny marsz jako sposób na to, by poczuć się lepiej w swoim ciele. Koniec z uciążliwymi dietami! Aby stracić na wadze, trzeba chodzić!

Blog

Jednym z naszych priorytetów jako marki Newfeel jest  zaoferować Ci produkty dobrej jakości i trwałe. Ponieważ wiemy, że prowadzisz aktywne życie, w procesie tworzenia produktów za punkt honoru stawiamy sobie przetestowanie ich wszystkich...

GORA STRONY