nettoyer_actireo_enfant_newfeel

5 porad dotyczących pielęgnacji butów dziecięcych actireo

Kupiłeś dziecku buty Actireo Newfeel? Buty te będą mu towarzyszyć we wszystkich formach codziennej i sportowej aktywności. Oto 5 porad dotyczących łatwej pielęgnacji, dzięki której obuwie możliwie najdłużej pozostanie jak nowe… lub odzyska swój blask!

1 – Co wieczór wyjmuj z butów wkładki.

Na pocące się stopy dziecka wkładki reagują jak gąbka. Wchłaniają wilgoć produkowaną przez cały dzień. Wyjmując je z butów, pozwalasz im szybciej wyschnąć. Zapobiegasz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, zachowując jednocześnie właściwości wchłaniające wkładek.

2 – Regularnie czyść podeszwę zewnętrzną przy pomocy miękkiej ściereczki. 

nettoyer_actireo_enfant_newfeel_1

Podeszwę zewnętrzną butów Actireo można łatwo wyczyścić wilgotną, miękką ściereczką lub gąbką, bez konieczności zbyt mocnego pocierania! Pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu, aby brud nie gromadził się na niej i nie wnikał w głąb.

3 – Przemywaj cholewkę buta czystą wodą.

Cholewka buta, czyli wszystko, co znajduje się nad podeszwą, pokryta jest materiałem hydrofobowym. Woda spływa po jego powierzchni, ale nie przedostaje się do środka. Możesz więc czyścić tę część buta tak często, jak to konieczne, używając w tym celu wilgotnej, miękkiej ściereczki lub gąbki.

4 – Zapinaj równo rzepy nawet wtedy, gdy dziecko nie chodzi w butach Actireo.

nettoyer_actireo_enfant_newfeel_2

Dopilnuj, aby rzepy zawsze były równo zapięte (wtedy, gdy dziecko ma na sobie buty, i wtedy, gdy obuwie « odpoczywa »), aby zachować ich optymalną przyczepność. W przeciwnym razie może się na nich osadzać kurz i trawa, osłabiając skuteczność zapięcia.

  • Aby oczyścić rzepy: Złóż na pół miękką część zapięcia na rzep i potrzyj połówki jedną o drugą. Nagromadzone nieczystości utworzą kuleczkę, którą wystarczy usunąć ręką albo przy pomocy pincety. Drugą część zapięcia na rzep (tę, która przyczepia część bardziej miękką) można czyścić przy pomocy niewielkiej szczoteczki.

5 – Możliwe jest kilkukrotne pranie w pralce.

Odradza się zbyt częste pranie butów w pralce, istnieje bowiem ryzyko zniszczenia kleju i elementów piankowych, które składają się na model Actireo. Aby wyprać buty Actireo w pralce, wyjmij z nich wkładki i użyj zimnej wody.

  • Zalecamy pranie nie częstsze niż 4 razy w roku. Buty Actireo należy suszyć z dala od źródła ciepła. Nie wolno też suszyć ich na słońcu, ponieważ grozi to utratą kolorów.
Torby i bagaże

To gorący temat, który powraca, gdy zbliża się nowy rok szkolny! Czas, by wyposażyć rodzinę, przede wszystkim zaś naszego nastolatka rozpoczynającego naukę w gimnazjum... Twoja latorośl zażąda zapewne plecaka, który świetnie się prezentuje na szkolnym podwórku, podczas gdy zdrowy rozsądek podpowiada, że powinieneś wybrać praktyczny i dobrze dostosowany do pleców tornister... Zaczyna się pojedynek !

GORA STRONY