emmanuel_header

2320 kilometrów w butach Propulse Walk 400

Test jakich mało: krok po kroku z Emmanuelem Lassalle. Przez cały rok chodziarz z Wogezów przygotowywał się do podjęcia, w butach Propulse Walk 400 na nogach, nie lada wyzwania: ukończenia najdłuższego chodu na świecie, rozgrywanego na liczącej 426 kilometrów trasie Paryż-Alzacja. Newfeel towarzyszył mu do samego końca sezonu, skrzętnie odnotowując jego wrażenia dotyczące naszych butów. Czas na bilans!

2320 KILOMETRÓW POKONANYCH OD STYCZNIA

Gdy pokonuje się 100 - 200 kilometrów tygodniowo, wybór odpowiednich butów jest sprawą najwyższej rangi. Począwszy od naszego pierwszego spotkania w listopadzie 2014 Emmanuel Lassalle korzysta wyłącznie z modelu Propulse Walk 400: zarówno na treningach, jak i na zawodach. « Punktem kulminacyjnym roku jest oczywiście rywalizacja na trasie Paryż-Alzacja. Na tak długich dystansach muszę korzystać naprzemiennie z 15 par obuwia o takim samym stopniu zużycia, aby nie mieć wrażenia, że zmieniam buty ». 

Wszystkie uwagi tego pasjonata i naszego ambasadora technicznego są dla nas bardzo istotne. Emmanuel, który podkreśla, że chodzi, « aby czuć się dobrze », pomaga nam doskonalić nasze buty, a jego opinie są niezwykle cenne. 

DYNAMIKA, AMORTYZACJA I KOMFORT: MOCNE STRONY BUTÓW PROPULSE WALK 400

Upał zmusił go do wycofania się z rywalizacji po pokonaniu 313 kilometrów, ale Emmanuel bardzo wysoko ocenia model Propulse Walk 400, z którego korzystał podczas zawodów: « Nigdy wcześniej nie chodziłem w Propulse Walk 400 tak długo. Największym zaskoczeniem było dla mnie to, że okazały się bardzo dynamiczne przy dowolnej prędkości w przedziale od 7 do 11 km/h. Przetaczanie stopy przez cały czas było bardzo naturalne, pozwalając podkręcić tempo. Przy każdym kroku amortyzacja jest bardzo miękka, a buty bardzo wygodne. I jeszcze jedna ważna sprawa: ani przez chwilę nie bolały mnie stopy! ». 

RADA DLA OSÓB, KTÓRE MYŚLĄ O ICH ZAKUPIE?

« W moim odczuciu bilans jest bardzo pozytywny. Buty Propulse Walk 400 są doskonale dostosowane do chodu sportowego/szybkiego marszu i do potrzeb najbardziej wymagających chodziarzy. Jeśli jednak nie jesteś (jeszcze) na tym etapie, zainteresuj się raczej modelami Propulse Walk 100 i Propulse Walk 200, wyposażonymi w grubszy system amortyzacji. To właśnie dzięki temu modelowi odkryłem gamę Propulse Walk w Decathlon Epinal (France). »

buty_chod_sportowy_newfeel

Techniki i wskazówki
marche_sportive_equipement_temps_chaud

Aby letnie sesje aktywnego marszu były prawdziwą przyjemnością, musisz koniecznie dostosować swoje wyposażenie do wysokich temperatur. Wybierz przewiewne buty i strój sportowy !

Korzyści z chodzenia
marche_sportive_regime_newfeel

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, aby cieszyć się lepszym zdrowiem ? Regularnie uprawiany aktywny marsz może być dobrym sposobem na uniknięcie demotywujących diet i na to, by zacząć się ruszać. Według lekarza medycyny sportowej, Charles'a Aisenberg, jest to nawet korzystniejsze dla zdrowia !

GORA STRONY