Sposoby na usunięcie plam

Poplamiłeś buty? Nie przejmuj się! Newfeel ma dla Ciebie kilka sposobów na pozbycie się brzydkich  plam! W zależności od materiału, z jakiego wykonane jest obuwie, określ rodzaj zabrudzenia i usuń je jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki !

Plamy na skórze

Plama ze słodkich artykułów spożywczych i napojów : delikatnie osusz plamę, przykładając papierowy ręcznik, a następnie przetrzyj ją lekko szmatką nasączoną mieszaniną wody i alkoholu.

Plama z wody deszczowej : wyciśnij trochę soku z cytryny do mleka, a następnie wyczyść plamę przy pomocy tej mieszanki.

Plama z atramentu : wyczyść plamę przy pomocy szmatki nasączonej lakierem do włosów.

Plama z ziemi : pozwól plamie wyschnąć, a następnie wyszczotkuj ją energicznie, używając do tego szczotki z miękki włosiem.

  •  Dobra rada : Po usunięciu plam ze skórzanych butów pozostaw je do wyschnięcia w przewiewnym pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu, z dala od wszelkich źródeł ciepła, a następnie wypastuj i wypoleruj !

Plamy na nubuku, zamszu i dwoinie skóry

Plama z tłuszczu : nanieś na tłuszcz wchłaniający go talk lub sodę oczyszczoną, pozwól mu/jej działać przez całą noc, a następnego dnia wyszczotkuj buty.

Plama z atramentu : przyłóż do plamy szmatkę namoczoną w mleku lub nasączoną alkoholem 90°.

Plama z błota : wyczyść plamę z błota przy pomocy roztworu wodnego amoniaku naniesionego na szmatkę.

Plama z wilgoci : oczyść plamę, przykładając do niej szmatkę nasączoną cytryną i solą.

  • Dobra rada : Usunięcie plamy z tego rodzaju materiału nie jest sprawą prostą... Aby zapobiec uszkodzeniom, pamiętaj o zaimpregnowaniu butów z nubuku/zamszu, zanim zaczniesz je nosić!

Plamy na płótnie i na materiale tekstylnym

Plama z trawy : Oczyść plamę, przykładając do niej szmatkę nasączoną sokiem z cytryny, a następnie spłucz. Inna rada: zwilż plamę wodą, rozprowadź pastę do zębów, a następnie wyszczotkuj szczoteczką do zębów.

Plama z atramentu : Wetrzyj w plamę białą pastę do zębów, potrzyj delikatnie, a następnie spłucz.

Plama z błota : Odczekaj, aż błoto wyschnie, a następnie usuń je, szczotkując. Jeśli plama nie zniknie, wyczyść ją przy pomocy czystej szmatki nasączonej wodą z mydłem i z dodatkiem kilku kropli białego octu.

Plamy na materiale syntetycznym

Materiał syntetyczny jest pod tym względem idealny: jego czyszczenie jest bardzo proste. Brudne buty wystarczy przetrzeć gąbką i gotowe !

Gdy już usuniesz plamy ze swoich ślicznych butów, pamiętaj o ich codziennej pielęgnacji. Zapoznaj się z naszymi poradami opisanymi w artykule Codzienna pielęgnacja butów.

Znasz inne sposoby na usuwanie plam ? Nie możesz się uporać z rodzajem plamy, o którym nie było tutaj mowy ? Zadaj nam wszystkie dręczące Cię pytania, komentując ten artykuł 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oceń
Techniki i wskazówki

Trudno Ci znaleźć czas na codzienne uprawianie sportu? Chodzenie jako codzienna aktywność sportowa to najlepszy sposób na to, aby zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Postępuj zgodnie z naszymi radami, aby nie przegapić żadnej okazji do uprawiania sportu !

Korzyści z chodzenia

W jednym z poprzednich artykułów (znajdziesz go tutaj) opisaliśmy główne korzyści wynikające z codziennego chodzenia. Jeśli ponownie jesteś na naszym blogu, to znaczy, że zdołaliśmy Cię przekonać :-).

Blog
flowalk_newfeel

Buty Flowalk są dostępne w wielu kolorach, wykonane są z różnych materiałów, mają różne kształty. Cecha wspólna? Innowacyjna podeszwa, która zapewnia maksimum wygody!

(1)
GORA STRONY