Rodzice - Dzieci , dlaczego chodzimy razem ?

A gdyby tak chodzenie było czymś więcej niż tylko sposobem przemieszczania się? Gdyby było wyświadczaną dziecku przysługą? Przemieszczanie się piechotą zapewnia dziecku rozwój w lepszych warunkach zdrowotnych. Tobie również niesie szereg korzyści!

Dlaczego dziecko powinno być jak najbardziej aktywne?

Nadwaga i otyłość u dzieci stanowią problem zdrowia publicznego we wszystkich krajach świata. Problem zdrowotny, w przypadku którego sprawdza się zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć!

U jego źródeł: siedzący tryb życia i brak ruchu, którym sprzyja ewolucja zachowań u dzieci spędzających coraz więcej czasu przed telewizorem, komputerem (gry wideo) lub tabletem, kosztem aktywności fizycznej. Chodzenie - jako uzupełnienie sportu o większym stopniu intensywności - jest znakomitym sposobem na zapewnienie dziecku dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju.

Co powoduje brak ruchu u dziecka?

Brak ruchu i siedzący tryb życia powodują zwiększanie się ilości tkanki tłuszczowej kosztem masy mięśniowej. Stąd problemy z wagą.

Dziecku, które mało się rusza, ciężko również będzie czerpać przyjemność z uprawiania sportu w szkole, w gronie kolegów czy z rodziną. Szybciej się zmęczy, a to błędne koło może prowadzić (oprócz problemów związanych z wagą) do problemów ze stawami i układem oddechowym.

Prowadzenie zdrowego trybu życia począwszy od najmłodszego wieku, a w szczególności preferowanie przemieszczania się piechotą, jest niesamowitym narzędziem pozwalającym zapobiegać wszystkim tym problemom. Regularne uprawianie marszu jest łatwe: może to być na przykład idealny sposób przemieszczania się w drodze do szkoły.

A dla ciebie?

Poza wieloma innymi atutami chodzenie jest idealną formą aktywności pozwalającą się odprężyć. Maszerując, zapomnij o codziennych troskach i skup się na swoim dziecku. Łatwiej zejdzie z ciebie ciśnienie.

Wykorzystaj czas spędzany z dzieckiem. Słuchanie go i zadawanie mu jak największej liczby pytań może szybko zaowocować powstaniem między wami bardzo bliskiej, opartej na wzajemnym zrozumieniu relacji. Będzie to dobrze wykorzystany czas!

30 minut dziennie wystarczy, ale - jeżeli kondycja dziecka na to pozwala - możecie kilka razy w tygodniu wybrać się na dłuższy, trwający 1 - 2 godz. spacer.

Chodząc z dzieckiem, pamiętaj, że nie wolno go do tego zmuszać; trzeba raczej sprawić, że będzie miało ochotę na kolejną sesję marszu w twoim towarzystwie.

banner_pl_actireo

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oceń
Buty
choisir_chaussures_enfants_newfeel

Szukasz wskazówek, które pomogą Ci kupić buty dla dziecka i upewnić się co do słuszności wyboru? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania, które zadajesz sobie najczęściej podczas zakupu.

(4)
Korzyści z chodzenia
bienfaits_marche_enfant_newfeel

Dès lors que votre enfant est capable de marcher sans tomber et vous suivre, il important de faire en sorte qu’il développe un mode de vie sain rempli de découverte. La marche est une activité physique d’endurance pleine de bénéfices pour la croissance de votre enfant.

(2)
GORA STRONY