Jak impregnować buty ?

Czy podczas deszczu zdarza Ci się wrócić do domu w mokrych butach?Impregnacja obuwia powinna być pierwszym odruchem zaraz po ich zakupie. Jak należy to robić i jak często?

Dlaczego należy impregnować buty?

Impregnat jest sprzedawany w formie aerozolu. Tworzy ochronną powłokę, którą należy nałożyć na całą powierzchnię buta.Impregnat zabezpiecza obuwie przed deszczem, a także przed zaplamieniem.

Pamiętaj, że nowe buty nie zawsze są zaimpregnowane. Dlatego też po zakupie obuwia priorytetem jest nałożenie impregnatu, co pozwoli utrzymać je jak najdłużej w idealnym stanie.

Zaimpregnowane buty lepiej służą też Twoim stopom, ponieważ mokre obuwie nie pozwala im prawidłowo oddychać!

Można zaimpregnować także sportowe buty z siatki mesh. Nie zapewni to ochrony przed deszczem, ponieważ mesh jest materiałem przewiewnym, ale zabezpieczy przed plamami.

Jak zaimpregnować nowe buty?

 1. Wyjdź na powietrze albo postaw buty na parapecie okiennym.
 2. Rozpyl aerozol z odległości ok. 30 cm od obuwia.
 3. Nałóż preparat równomiernie na całą powierzchnię buta, dokładnie pokrywając również boki.
 4. Pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 1 godzinę, o ile to możliwe na świeżym powietrzu (żeby uniknąć nieprzyjemnego zapachu impregnatu).
 5. Powtarzaj zabieg 1 lub 2 razy w miesiącu, a Twoje buty będą wyglądały idealnie!

Co robić, jeśli buty były już noszone?

Jeśli buty były już noszone, wyczyść je szczotką, miękką szmatką lub gumką zaprojektowanymi specjalnie do pielęgnacji obuwia z dwoiny skóry, jak np. obuwie z naszej gamy Flowalk. Na takim obuwiu nie używaj wody - może pozostawić ślady!

Zwróć uwagę, by w momencie impregnacji obuwie było suche. Przed nałożeniem impregnatu dokładnie je wysusz.

 • WARTO WIEDZIEĆ: Jeśli buty zamokły na deszczu, wysusz je z dala od grzejnika lub jakiegokolwiek źródła wysokiej temperatury, ponieważ mogłoby to spowodować pojawienie się trudnych do usunięcia plam. Buty lepiej jest suszyć naturalnie, włożywszy przedtem do środka zmięty papier gazetowy, który pochłonie wilgoć.

 

Teraz wiesz już więcej o impregnacji obuwia! 

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Oceń
Techniki i wskazówki

Trudno Ci znaleźć czas na codzienne uprawianie sportu? Chodzenie jako codzienna aktywność sportowa to najlepszy sposób na to, aby zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Postępuj zgodnie z naszymi radami, aby nie przegapić żadnej okazji do uprawiania sportu !

GORA STRONY