Buty

Jak wybrać buty do aktywnego marszu? Jak je impregnować? Wszystko na temat konserwacji butów do szybkiego marszu.

12 Porady
nettoyer_chaussures_marche_sportive_newfeel

Aby czerpać jeszcze większą przyjemność z sesji aktywnego marszu, trzeba dbać o buty, w których uprawiamy tę dyscyplinę. Nie jesteś pewien, czy wiesz wszystko o pielęgnacji butów i sposobach na utrzymanie ich w dobrym stanie przez długi czas? Oto 3 porady, które pozwolą Ci zatroszczyć się o nie po każdym treningu!

marche_running_course_differences_newfeel

Zdecydowałeś/aś się uprawiać sport na świeżym powietrzu, żeby lepiej się poczuć, stracić trochę na wadze i odprężyć się. Niezależnie od celu, jaki Ci przyświeca, szybki chód i bieganie to zalecane sporty wytrzymałościowe, jeśli chcesz zadbać o zdrowie. Dlaczego jednak chodzenie znacząco różni się od biegania i wymaga specjalnych butów?

(4)

Czy podczas deszczu zdarza Ci się wrócić do domu w mokrych butach?Impregnacja obuwia powinna być pierwszym odruchem zaraz po ich zakupie. Jak należy to robić i jak często?

Aktywny marsz to sport, który nie wymaga wielkich inwestycji: odpowiednio dobrana para butów stanowi kluczowy element, który pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystać swój potencjał i czerpać przyjemność z chodzenia.

(1)
Comment choisir les chaussures de marche active pour ses enfants ?

Szukasz wskazówek, które pomogą Ci kupić buty dla dziecka i upewnić się co do słuszności wyboru? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania, które zadajesz sobie najczęściej podczas zakupu.

(3)

Poplamiłeś buty? Nie przejmuj się! Newfeel ma dla Ciebie kilka sposobów na pozbycie się brzydkich plam! W zależności od materiału, z jakiego wykonane jest obuwie, określ rodzaj zabrudzenia i usuń je jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki !

Nie zawsze łatwo jest zrozumieć różnicę między parą butów hydrofobowych i nieprzemakalnych. Postanowiliśmy zgłębić temat. Różnice między tymi dwiema technologiami tkwią w czasie użytkowania i w intensywności opadów, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć, a także w poziomie oddychalności butów. Szczegóły poniżej.

Stopy dziecka mają podczas chodzenia inne potrzeby niż stopy osoby dorosłej (na przykład w zakresie amortyzacji - możesz to sprawdzić tutaj). Dlatego, w uzupełnieniu artykułu o stereotypach dotyczących butów do chodzenia, proponujemy Ci tekst poświęcony butom dziecięcym. Czekamy na twoje pytania i komentarze !

(2)

W ostatnich artykułach (znajdziesz je tutaj) mówiliśmy o amortyzacji, ale zastanawiasz się być może, czy proponowane przez nas rozwiązania są takie same dla wszystkich sportów. Odpowiedź brzmi: nie, ponieważ w zależności od uprawianego sportu inny jest ruch wykonywany przez stopy i inne są twoje potrzeby w zakresie amortyzacji i pozostałych ważnych właściwości butów.

(1)
thumbnail_1

Uprawiając aktywny marsz, masz do czynienia ze specyficznym dla tego sportu ruchem przetaczania stopy. Buty do szybkiego marszu są zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić ten ruch wykonywany od pięty do palucha i składający się z 3 etapów:

(1)
newfeel_chaussures_marche_sportive

Aktywny marsz to prosty i skuteczny sport, który nie wymaga dużego wyposażenia: wyłącznie odpowiednio dobrana para butów stanowi kluczowy element, który pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystać potencjał i czerpać przyjemność z chodzenia. Skorzystaj z naszego przewodnika, aby wybrać odpowiednie buty do aktywnego marszu.

(2)
GORA STRONY