6 powodów, dla których warto uprawiać aktywny marsz na świeżym powietrzu

(3)

Zastanawiasz się, czy aktywny marsz lepiej uprawiać na świeżym powietrzu czy w klubie fitness? Uprawianie sportu na zewnątrz, w parku lub nad wodą, uwydatnia dobry wpływ aktywności fizycznej na samopoczucie: oddychasz, cieszysz się urokami natury, troszczysz się o siebie. Ciepłe, słoneczne dni to idealny moment, aby w pełni z tego skorzystać. Uprawiając szybki marsz, lepiej wyjść poza cztery ściany !

1 - Przebywanie na świeżym powietrzu pozwala oderwać się całkowicie od rzeczywistości

Sesja szybkiego marszu w plenerze umożliwia nawiązanie kontaktu z naturą. Najlepiej pójść na trening rano, aby nabrać energii fizycznej i psychicznej na cały dzień.

Wiadomo, że uprawianie sportu na powietrzu sprawia, że myślimy bardziej pozytywnie, i ogranicza negatywne skutki współczesnego stylu życia: stres, dezorientację, niepokój. 

2 -  Szybki marsz w promieniach słońca cudownie wpływa na nastrój

Podczas wysiłku ciało wydziela endorfiny ("hormon szczęścia"), a także serotoninę - inny hormon, który nastraja nas radośnie. Słońce pobudza produkcję tego hormonu. 

3 - Uzupełniamy niedobory witaminy D

Pod wpływem naturalnego światła ciało pobiera dawkę witaminy D ("witaminy słońca"), która działa jak hormon. Znany jest jej pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i na wzmacnianie kości. Prawdziwa sesja światłoterapii w naturalnym wydaniu !

4 - Korzystamy z treningu, aby zaczerpnąć świeżego powietrza

Aktywny marsz uprawiany na zewnątrz umożliwia lepsze dotlenienie organizmu i zwiększenie wydolności oddechowej. Korzystnie wpływa także na mięśnie, które dzięki świeżemu powietrzu są lepiej dotlenione. Ponieważ w kontakcie z naturą łatwiej nam się oddycha, zapominamy o codziennych troskach i możemy się odprężyć.

5 - Czujemy się wolni, co dobrze wpływa na stan umysłu 

Chodząc na świeżym powietrzu, korzystamy z uroków natury i krajobrazów, które nas otaczają. Spójrz na sesję szybkiego marszu jak na przygodę. Wpływa to pozytywnie na zdrowie psychiczne, niezależnie od wieku: zachwycając się otaczającą Cię przyrodą, pobudzasz aktywność umysłu.

6 - Zachowujemy motywację, zrywając z rutyną

Regularna zmiana scenerii pozwala uniknąć demotywującej rutyny. Uprawianie szybkiego marszu na zewnątrz jest znakomitym sposobem na zachowanie chęci i motywacji do tego, by w pełni korzystać z dobroczynnego wpływu naszej dyscypliny na zdrowie.

Chodząc w miejscach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, stawiasz sobie dodatkowe wyzwanie: niewielkie wzniesienia to fantastyczna okazja do ujędrnienia mięśni ud i pośladków

A co dla Ciebie jest powodem do uprawiania aktywnego marszu na powietrzu ? Zapoznaj się również z innymi poradami pozwalającymi znaleźć motywację do chodzenia niezależnie od pogody !

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oceń
Korzyści z chodzenia

Poczuć się lepiej i odstresować się: to podstawowe motywacje przyświecające uprawianiu aktywnego marszu. Ten plenerowy, praktykowany na świeżym powietrzu sport pozwala zażywać ruchu z dala od stresów codziennego życia.

(1)
GORA STRONY